ADA coin için alım fırsatı mı? Uzmanlar değerlendirdi

  Kripto para piyasasında yaşanan sert düzeltme dönemi, bazı projelerde büyük alım fırsatları yarattı. Altcoin yatırımcıları Cardano (ADA) fiyatındaki düşüşün alım fırsatı olup olmadığını merak ediyor…

  Bir süredir yükseliş trendini koruyan kripto para projeleri, Bitcoin fiyatındaki yüzde 7 oranında yaşanan düşüşten etkilenerek sert bir düzeltemeye uğradı. Aynı dönemde hemen hemen bütün popüler kripto paralar kırmızıya boyanmışken, Cardano (ADA) fiyatı ise yüzde 25 oranında değer kaybetti.

  Kripto para yatırımcıları, son dönemde ciddi yükselişler yaptıktan sonra kazançlarını geri veren ADA alım satımına yoğunlaştı. Hızlı bir toparlanma sürecine girdiği görülen Cardano’nun alım fırsatı verip vermediği, kripto para uzmanları tarafından değerlendirildi. Kripto para topluluğunun takip ettiği birkaç popüler analist, geri çekilmenin dip noktayı satın almak için önemli bir fırsat verdiğini iddia etti.

  Cardano Almak İçin Doğru Zaman Mı?

  Altcoin piyasasının gözde kripto para projelerinden biri olan Cardano grafiğindeki veriler sert düzeltme öncesinde de bir geri çekilme işareti veriyordu. Kripto para uzmanları, güçlü bir konsolidasyon sürecine girdiğini gösteren ADA fiyatı için yatırımcıların aceleci olmaması gerektiğini belirtti. 

  Cardano Foundation, blok zincirinde basılan tokenların kaydını tutmaya izin verecek token kayıt güncellemesini açıklamış ve ağ kullanıcılarını heyecanlandırmıştı. Uzmanlar, bu güncellemenin ADA piyasası için önemli bir potansiyel teşkil ettiğini açıkladı. Geçtiğimiz dönemde ağın arkasındaki şirket, IOHK kurucusu Charles Hoskinson, gelecekte platformda bir NFT piyasasının tanıtımını gerçekleştirdi.

  ADA ve BTC Korelasyonu

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in piyasadaki duruşuna bağlı olarak Cardano’nun da yükseliş veya düşüş hareketlerini devam ettirmesi bekleniyor. Popüler kripto para analisti Skew, son raporunda Bitcoin için büyük bir fiyat hareketinin değişiklikleri tetiklemeye devam edeceğini söyledi. 

  Kripto para piyasasında toparlanma gösteren BTC’nin yükselişi ile birlikte ADA’nın eğilimi de dikte edilmeye başladı. Kısa vadede birbirleri ile önemli bir korelasyon kaydeden varlıkların uzun vadede yükselişini ileriye taşıyacak gücü bulabileceği belirtiliyor. 

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle