Kripto Para

ETH kurucusu 25 trilyon SHIT token sattı!

  Ethereum’un (ETH) kurucu lideri Vitalik Buterin, cüzdanını temizledi. Vitalik Buterin, “SHIT” isimli 25 trilyon token satışı gerçekleştirdi. Söz konusu token’lar Buterin’in cüzdanına yaklaşık 2 ay önce gönderilmişti.

  Kripto para piyasasında yaklaşık 20 bin adet kripto para birimi bulunuyor. Bu projelerin çok büyük bir kısmı çok küçük ölçeklerde kalıyor ve piyasa değerini artıramadan bir süre sonra piyasadan silinip gidiyor. Bu nedenle de birçok kripto girişimcisi, kripto projelerinin tanıtımını yapmak için tanınmış isimlerin cüzdanlarına yüklü miktarlarda token gönderebiliyor. Söz konusu tanıtım yöntemi, Shiba Inu’nun (SHIB), Vitalik Buterin’in cüzdanına 500 trilyon adet gönderildiğinde başlamıştı. Vitalik Buterin, bu kez de aynı amaçla kendisine gönderilen “SHIT” isimli token’ları cüzdanından temizledi.

  Buterin Bir Kez Daha Cüzdanını Temizledi

  Kripto para projelerinin tanınmış isimlerin cüzdanlarına kendi token’larını göndererek reklam yapma çalışmaları kimi zamanlarda SHIB örneğinde olduğu gibi işe yarabiliyor. Ancak Vitalik Buterin, cüzdanındaki 25 trilyon SHIT token’ı satarak cüzdanını temizlemeyi tercih etti. Söz konusu token’lar, Ethereum (ETH) kurucusunun cüzdanına 2 ay önce gönderilmişti. Vitalik Buterin de zaman zaman kendisine gönderilen bu alakasız token’ları Uniswap gibi merkezi olmayan platformlarda satarak cüzdan temizliği yapıyor.

  33 Bin Dolarlık USDC Aldı

  Bir kez daha cüzdan temizliğine girişen Buterin, kendisine gönderilen 25 trilyon SHIT token’ı yine Uniswap üzerinden sattı. Bu satışın karşılığında Buterin, 33 bin dolarlık USD Coin (USDC) satın aldı. Vitalik Buterin’in yaptığı işlemle birlikte, halihazırda platform üzerinde çok az likiditesi olan SHIT token’ın fiyatı da kısa süreli olarak çok sert bir düşüş yaşadı. Buterin, söz konusu satış işlemlerini, elindeki token’ları 12,5 trilyon token’a bölerek 2 ayrı işlemde gerçekleştirdi.

  Buterin’in Yakıp Bağışladığı SHIB’ler

  Vitalik Buterin, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında kendi cüzdanına transfer edilen 500 trilyon adet Shiba Inu’yu da benzer şekilde değerlendirmişti. Ancak Buterin, söz konusu dönemde SHIB coin’lerini çeşitli bağışlarda da kullanmıştı. Buterin, 500 trilyon SHIB’in 410 trilyonunu “0xdead” ile başlayan bir adrese göndererek imha etmiş, yani yakmıştı. Buterin, daha sonra kalan 90 trilyon adet SHIB’i ise çeşitli platformlara bağışlamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle