Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Şubat 2022

  Küresel piyasalarda ABD’den gelen veriler gündemdeki önemini korurken kripto para piyasasında da belirsizlik devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişim altcoinler üzerinde de baskı yaratıyor.

  11 Şubat 2022 Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği efsane yatırımcı Bill Miller, Bitcoin'in önemli bir yatırım aracı olduğunu hatırlattı. Bitcoin destekçisi olarak bilinen ünlü milyarder, "Eğer şirketler portföylerinin küçük bir kısmını Bitcoin'e yatırmaya başlarlarsa işte o zaman Bitcoin'e gelen damlalar sel halini alır" ifadeleriyle yatırımcıları heyecanlandırdı.

  Bir süredir kripto paraları tartışan Hindistan Merkez Bankası’ndan yine olumsuz açıklamalar geldi. Başkan Shaktikanta Das, “Kripto paralar hiçbir somut değer barındırmıyor. Lale bile değiller” ifadeleriyle kripto paralarda büyük bir çöküş yaşanabileceğini ima etti. 

  200 milyar dolar değeriyle dikkat çeken Güney Kore Varlık Fonu CEO’su Seoungho Jin, metaverse, yapay zeka ve diğer alternatif varlıklara olan yatırımlarını artıracaklarını söyledi. Silikon Vadisi’nde hala çok büyük fırsatlar bulunduğunu söyleyen fon yöneticisi, yatırım tercihleri arasında metaverse öne çıktığını belirtti. 

  Shark Tank yatırımcısı Kevin O’Leary metaverse ile alakalı kripto paralara yatırım yaptığı duyurdu. Ünlü yatırımcı, Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Hedera (HBAR) ve Helium’u (HNT) üzerine metaverse’ün inşa edileceği yazılım olarak gördüğünü aktardı.

  Altcoinlerde ise Microsoft’un paylaşımı SHIB yatırımcılarında büyük heyecana yol açtı. Söz konusu paylaşımda “Teams toplantılarında iki tür köpek vardır.” ifadeleri yer alınca kripto para topluluğu bunun SHIB token olduğu yönünde yorumlar ve paylaşımlar yaptı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında 43.729 dolarlı seviyeler takip edilirken volatilitenin düşük olması yatırımcıları memnun ediyor. Öte yandan altcoinlerde ETH başta olmak üzere ADA, SL ve LUNA gibi popüler kriptolarda düşüş sinyalleri görülüyor. Günün en fazla değer kazanan projesi yüzde 6.38 yükselen AVAX olurken, en çok düşen is yüzde 3’lük kayıpla XRP oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle