Bank of America’dan Bitcoin yorumu: Sınırlı yükseliş!

  ABD’nin önde gelen bankası Bank of America analistleri Bitcoin’i yorumladı. Analistler olumlu beklentilerin aksine BTC için yükseliş beklentilerini “sınırlı” olarak ifade ettiler.

  Lider kripto para biriminde devam eden konsolidasyon süreci yükselişe yönelik beklentilerin ertelenmesine yol açıyor. Bugün başlayan yükselişle yeniden umutların yeşerdiği Bitcoin’de (BTC) Bank of America (BoF) analistleri beklentilerini paylaştılar.

  “Yükseliş İçin Katalizör Sınırlı”

  BoF analistleri Coindesk haberine göre Bitcoin’de bir boğa koşusunu olası görmüyor! Bireysel yatırımcıların halen pozisyona girmeden kenardan piyasayı izlediğini söyleyen BoF analistleri Alkesh Shah ve Andrew Moss, “Bireysel yatırımcılar tarafındaki düşük inanç, yükseliş için gerekli olan katalizörün sınırlı oluşu ve BTC ve kripto paraların yılbaşından bugüne kadarki yüksek performansı, dijital varlık sektörünü zorlu bir makro zeminle bir ticaret aralığında sıkışmış durumda bırakıyor” dediler.

  Bireysel yatırımcıların kenarda kalmasının işlem hacmine olan etkisine de atıfta bulunan BoF analistleri, “Bu bağlamda da bireysel yatırımcıların çoğunluğunun kenarda kalmasıyla kripto para ticaret hacimlerinin düşük kalmasını bekliyoruz” ifadeleri ile sonuçtan bahsettiler. Raporda analistler tüm şartların BTC yükselişi için olumsuz olduğunun altını çizdiler.

  Glassnode: Yükseliş İçin Olumlu Sinyaller Alıyoruz

  BoF analistleri BTC için olumsuz görüş aktarsalar da blockchain analitik şirketi Glassnode bu durumun tersini düşünüyorlar. Glassnode kurucu ortağı Yann Allemann tarafından yapılan açıklamada lider kripto para biriminden güçlü yükseliş sinyalleri alındığını ifade etti.

  Allemann, yükseliş beklentisini 200 günlük basit ortalama altına düşmeyen BTC fiyatını ispat olarak gösterdi. Analiste göre Bitcoin’de düşüş pozisyonu açanlar çoktan yoruldu ve piyasalar artık yükseliş için geri sayıma başladı!

  Sahte Bomba Haberi Piyasaları Sarstı

  Bugün piyasalarda dolaşan sahte bir fotoğraf kripto para piyasalarının görünümünü bozdu. Yapay zeka tarafından üretilen ve Pentagon’un yandığını gösteren bir fotoğraf piyasalarda paniğe yol açtı. Sahte haber sonrası BTC ani bir düşüşle 26 bin 500 dolara gerilerken, fotoğrafın sahte olduğunun anlaşılması ardından kayıplarını geri alarak 27 bin doların üzerine yükseldi. BTC fiyatı şu anda %bitcoin+usd% dolardan işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle