Kripto Para

Bitcoin alan MicroStrategy şirketinden yeni açıklama

  Kripto para piyasalarında Bitcoin fiyatının yükselmesi arkasındaki sebeplerden biri olarak gösterilen haberler arasında MicroStrategy yer alıyor. Şirket 1 Mart itibarı ile 328 adet Bitcoin satın aldığını duyurdu…

  Adını sık sık kripto para sektöründe duyurmayı başaran yazılım şirketi MicroStrategy yine Bitcoin satın alımıyla gündeme geldi. 1 Mart günü şirketin resmi internet sitesi üzerinden yapılan basın duyurusunda şirketin son olarak 328 adet BTC satın aldığı açıklandı. Bitcoin’e düzenli olarak yatırım yapan dev kurumsal şirketlerden biri olan MicroStrategy, bu sayede kasasındaki BTC miktarını 90 bin 859’a yükseltti.

  Şirket tarafından ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonuna sunulan bildiride satın alınan Bitcoin miktarı da net bir şekilde paylaşılmış oldu. Önde gelen yazılım şirketi son hamlesinde tanesi 45 bin 710 dolardan toplamda 328 adet BTC satın aldığını duyurdu. Bu hamlenin gelmesi ile birlikte son 1 haftadır düşüş trendinde seyreden Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde yükselmeye başladı.

  Bitcoin Fiyatını Olumlu Etkiledi 

  Kripto para sektöründe sık sık yüklü miktarda Bitcoin yatırımları ile gündeme gelen MicroStrategy şirketi, yine BTC satın almasıyla öne çıktı. Bilançosunda en fazla Bitcoin tutan halka açık şirket olma unvanını taşıyan MicroStrategy, bu tür yüklü miktarda BTC alımlarına ara vermeksizin devam ediyor. 

  Lider kripto para biriminin fiyatı son 1 haftadır düşüş trendinde seyrediyordu. Uzun soluklu bir düzeltme gören BTC fiyatını şaha kaldıran gelişmelerden biri de MicroStrategy şirketinin yüklü miktarda BTC satın alması oldu. Şirket 328 adet Bitcoin satın aldığını açıkladıktan sonra lider kripto para biriminin fiyatı hızlı bir şekilde yükseldi ve 24 saat içinde yüzde 10’un üzerinde değer kazandı.

  En Fazla Bitcoin Tutan Şirket

  MicroStrategy bilançosunda en fazla BTC tutan şirket olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Kripto para yatırımlarına geçen yılın ağustos ayında başlayan dev firma, aradan geçen bu kadar sürede 90 bin 859 adet BTC satın almayı başardı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin Bitcoin alımlarındaki ortalama maliyeti 24 bin 63 dolar olarak açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle