Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Eylül 2021

  Kripto para piyasasında bir süredir devam eden belirsizlikler hafta sonuna da yansıdı. Güne düşüş sinyalleri ile başlayan Bitcoin ve popüler altcoinler, olumlu haberlerin etkisiyle kısa sürede toparlanma sinyalleri gösterdi. BTC ve altcoin fiyatlarındaki pozitif sinyaller yatırımcıları heyecanlandırırken bazı projelerde ciddi oranda yükselişler geldi.

  11 Eylül 2021 Cumartesi günü Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  ABD Hazine Bakanlığı yetkililerinin bu hafta sabit coinlerin getirdiği riskleri ve sağladığı avantajları tartışmak üzere finans hizmetleri alanında yöneticilerle bir araya geldiği bildirildi. Hazine yetkililerinin talebin belirgin şekilde artması durumunda sabit coinler için doğrudan gözetime ihtiyaç olup olmayacağı masaya yatırıldı

  Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden olan BlackRock’ın CIO’su Rick Rieder, önemli açıklamalar yaptı. Yönetimi altındaki yaklaşık 10 trilyon dolarlık varlık bulunan şirketin üst düzey yöneticisi, Bitcoin yatırımı olduğunu ve fiyatın gelecekte önemli ölçüde artabileceğine inandığını söyledi. Bu gelişme kripto para piyasasına olumlu yansıdı.

  Apple ile Fortnite oyununun geliştiricisi Epic Games arasındaki yasal mücadele sona erdi. Aylar süren davada yargıç, Apple’ın rekabete aykırı şekilde davrandığına hükmetti. Epic Games, kazandığı davayla artık gelirlerin yüzde 100’ünü alabilecekken uygulama geliştiricileri, ödemeleri kripto para üzerinden de alabilecekler. 

  Ethereum’da 2.0’a geçişle birlikte madenciliğin sonlanmasına az bir zaman kala hash rate üst üste rekorlar kırmaya devam ediyor. Madencilik için kullanılan ekipmanların toplam işlem gücünü gösteren hash rate, Ethereum’da bugün itibari ile saniyede 740 terahash’i (TH/s) geçti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 1.48 oranında artışla 45.690 dolarlı seviyelerden işlem görüyor. ETH başta olmak üzere altcoinlerin hepsinde hızlı toparlanma yaşanıyor. Ancak günün en çok değer kazanan altcoinleri yüzde 16 artan Cardano (ADA) ile yüzde 10’dan fazla yükselen Solana (SOL) oldu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle