Kripto Para

Galatasaray’ın taraftar token’ı maç öncesi yükselişte

  Türkiye’de taraftar token’ları, tüm dünyadakinden biraz daha fazla şekilde yatırımcılardan ilgi görüyor. Zira ülkemizdeki futbol aşkı ve taraftarların takımlarına olan destekleri, bilindiği gibi oldukça yoğun. Bu durum takımların taraftar token’larına da yansımış durumda. Galatasaray’ın taraftar token’ı, şampiyonluk maçı öncesinde %180’den fazla artış gösterdi.

  Kripto para piyasalarına duyulan ilgi son dönemlerde çok ciddi bir artış gösterdi. 2009 yılında Bitcoin’in (BTC) piyasaya sürülmesi ile temelleri atılan bir tür finans sektörünün, son aylarda ulaştığı boyut artık öngörülemeyen seviyelerde. Kripto para piyasalarına duyulan bu ilgi, zaman içinde daha fazla dala ayrıldı ve bu dallardan biri de taraftar token’ları oldu. Dünyada pek çok spor kulübünün taraftarlarına yönelik çıkarılan bu token’lar, ilgili takımların taraftarları tarafından ilgi ile karşılandı ve karşılanmaya da devam ediyor.

  Şampiyonluk Heyecanı GAL Fiyatına Yansıdı

  Ülkemizde de Chiliz (CHZ) ortaklığı ile bazı futbol kulüpleri için taraftar token adımı atıldı. Bu kulüpler arasında Galatasaray, Trabzonspor, Göztepe gibi futbol kulüpleri yer alıyor. 15 Mayıs Cumartesi günü Galatasaray takımı için ayrı bir anlam ifade ediyor. Zira Galatasaray bu tarihte şampiyonluk mücadelesi verecek. Bu şampiyonluk mücadelesinin yarattığı heyecan ve beklenti, Galatasaray’ın taraftar token’ı GAL’a da yansıdı. GAL token, şampiyonluk maçından önce %180’den fazla değer artışı yaşadı.

  Süper Lig’de Beşiktaş 81 puan ve 44 averaj ile lider durumda. İkinci sıradaki Galatasaray’ın da 81 puanı ve 42 averajı bulunuyor. Üçüncü sıradaki Fenerbahçe de 79 puanda. Dolayısıyla Cumartesi akşamı oynanacak olan Göztepe-Beşiktaş, Galatasaray-Yeni Malatyaspor ve Kayserispor-Fenerbahçe maçları, 2020-2021 sezonunun şampiyonunu belirleyecek. Heyecanlı mücadeleler öncesi, bu durum GAL token fiyatına da yansımış durumda.

  24 Saatte 6,7 Milyar TL’den Fazla İşlem Hacmi Gördü

  Yerli kripto para borsası Paribu’da GAL token fiyatı 14-15 Mayıs tarihleri arasında 105 TL’den 299 TL’ye kadar yükseldi. GAL token’in işlem hacminin %98’inin Paribu borsasında oluştuğunun altını çizmek gerekiyor. GAL token’inin fiyat artışı yaşadığı bu süreçte, 6,7 milyar TL’den fazla işlem hacmi de gerçekleştirildi. Ardından maç saati yaklaşırken, GAL fiyatında geri çekilmeler yaşandı. Kasım 2019’da basılan GAL, Şubat 2021’de 2 dolar seviyesinde işlem görmeye başlamıştı. GAL Mayıs ayında 30 dolar seviyesine kadar yükseldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle