Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Mart 2022

  Kripto para piyasası genelinde risk iştahının yeniden azaldığı günler yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde hızlı yükselen Bitcoin (BTC) öncülüğünde altcoinlerde de bayram havası yaşanmıştı. Ancak Rusya-Ukrayna savaşının yeniden hareketlenmesi kripto para gibi riskli varlıklardan çıkışı hızlandırdı.

  10 Mart 2022 Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  BTC fiyatında düşüş devam ederken hareket eden Bitcoin cüzdanlarına bir yenisi daha eklendi. 20 milyon dolar değerinde 489 Bitcoin, 11.4 yıl sonra ilk kez hareket ederek başka bir adrese transfer oldu.

  Güney Kore seçimleri kripto topluluğunu sevindirdi. Muhafazakar parti adayı olan Yoon Suk-Yeol, az farkla seçimi kazandı. Suk-Yeol, kripto paralar konusunda regülasyonları kaldıracağını vadettiği için bu gelişme kripto topluluğu için bir zafer olarak duyuruldu. 

  En büyük kripto para Bitcoin’in ortalama günlük işlem hacmi ABD’li teknoloji devi Apple’ın hacmini geride bıraktı. Finbold rapuna göre, son bir aylık dönemde ortalama günlük işlem hacmi 15.6 milyar dolar oldu. Uzmanlar göre Bitcoin’in benimsenmesi arttıkça işlem hacminde de istikrarlı bir artış gözlemleniyor. 

  Altcoinlerde ise popüler veri analiz firması Santiment, altcoinlerde düşüş beklediğini rapor etti: “Sonuçlarda birden fazla zaman dilimi kullanarak, altcoinlerin büyük çoğunluğunun aşırı satım yaşadığını görüyoruz, ancak daha fazla olumsuzluk çok olası.

  TRON kurucusu Justin Sun'ın regülasyondan kaçmak için çeşitli yollara başvurduğu, TRON ve BitTorrent şirketleri içinde "insider trading" yaptığı iddia edildi. Ünlü girişimci, toplulukta tartışma yaratan bu iddialara çok sert biçimde karşılık verdi. 

  Yerli basında ise LC Waikiki’nin metaverse adımı gündem oldu. Metaverse evreninde yeni bir sayfa açmayı hedefleyen LC Waikiki, meta ekibi tarafından geliştirilen meta-store/mağaza-ötesi çalışmalarına başladığını duyurdu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 6.18 oranında kayıp yaşanırken yeniden 39.293 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Lider altcoin ETH ve BNB fiyatında yüzde 5 civarında düşüş yaşanıyor. En büyük ilk 10 kripto para listesindeki popüler altcoinler arasında en fazla düşüş SOL ve AVAX coinlerde görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle