Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Mayıs 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş devam ederken, popüler altcoin projelerini de peşinden yukarı taşımayı sürdürüyor. Önde gelen kripto para birimlerinin fiyatındaki artış, yatırımcının yüzünü güldürüyor.

  1 Mayıs Cumartesi günü itibarıyla kripto para basınında öne çıkan gelişmeleri ve altcoin fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para dünyasının en çok dikkat çeken şirketlerinden MicroStrategy, 2021 yılı ilk çeyrekteki mali raporunu yayınladı. Bitcoin destekçisi ve yatırımcısı olarak bilinen dev şirketin yılın ilk çeyreğinde Bitcoin yatırımlarından ciddi oranda kazanç sağladığı dikkati çekti. MicroStrategy’nin nakit rezervlerini BTC’ye dönüştürmeye devam edeceği vurgulandı. 

  Latin Amerika’nın en büyük e-ticaret şirketi olan MercadoLibre, emlak kategorisinde Bitcoin’i dolaylı bir şekilde ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu. Bu gelişme BTC yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. İngiltere’deki iki mobil ödeme firması arasındaki bir ortaklık sayesinde taksiler, blockchain kullanarak kripto para ödemesi almaya başlayacak.

  Popüler on-chain analist Willy Woo, Bitcoin boğa koşusunun henüz sona ermediğini ve boğa rallisinin bitişini söylemek için aralık ayını beklemek gerektiğini vurguladı. Bu gelişmeler lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatındaki yükselişi desteklerken altcoin piyasasını da hareketlendi. Ethereum, Binance Coin ve Dogecoin gibi altcoin fiyatında ciddi yükselişler yaşanması dikkatlerden kaçmadı. 

  Önde gelen fon yönetim şirketi Fundstrat Global Advisors, lider altcoin ETH fiyatının 10 bin dolara kadar yükseleceğini belirten bir rapor yayınladı. Analistler bu yükselişin yıl içinde gerçekleşmesini bekliyor. Cardano Africa projesinin başlangıcını duyurmasının ardından ADA fiyatındaki yükselişin hız kazandığı görüldü. SEC ve Ripple arasında bir dava duruşması daha geride kalırken davanın ilerleyişinden memnun olan XRP yatırımcıları fiyatın yükselmesini takip ediyor. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 0.38 oranında değer artışı görülürken 57 bin 398 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesini tazeledi ve yüzde 5.16 oranındaki artışla 2.877 dolar seviyesini koruyor. Günün en çok kazandıran altcoin projelerinden biri de yüzde 15 oranında artış yaşayan Dogecoin (DOGE) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle