Kripto Para

Lüks moda markası artık kripto ödemesi kabul edecek

  Kripto paraların geleneksel alışveriş işlemlerinde bir ödeme yöntemi olarak kullanılması, kripto para topluluklarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Bu kez de dünyaca ünlü moda markası Off-White kripto para ile ödeme alma işlemleri için düğmeye bastı.

  Kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olup olamayacağı konusunda uzun bir süredir tartışma yaşanıyor. Kripto varlıkların yüksek oranlı volatiliteye sahip olması, onların ödeme aracı olamayacağı konusunda fikir belirtenlerin en çok dile getirdiği ve eleştirdiği yanı olarak öne çıkıyor. Öte yandan bu varlıkların ödeme yöntemi olarak kullanımının, itibari para ile alışverişlerden çok daha kolay olduğunu ifade edenler de bulunuyor. Tartışmalar devam ederken, kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılması konusunda dev markalar adım atmaya devam ediyor.

  Off-White’tan Kripto Para Adımı

  Dünyaca ünlü ve lüks bir moda markası olarak bilinen Off-White; Fransa’nın başkenti Paris’te, İngiltere’nin başkenti Londra’da ve İtalya’nın moda kenti Milano’da bulunan merkez mağazalarında kripto para birimleri ile ödemeleri kabul edeceklerini açıkladı. Off-White bu ödemelerde ilk etapta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Ripple (XRP), Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) kabul edecek. Off-White bu ödemelerin sağlanabilmesi için Berlin merkezli Lunu şirketinin sağladığı arbitraj sisteminden yararlanmayı planlıyor.

  Moda Sektörü ve Kripto Paralar

  Off-White şirketinin 2021 yılında tahmini olarak 7 milyar dolarlık bir gelir elde ettiği  tahmin ediliyor. Kripto paraların moda sektöründe birer ödeme aracı olarak kullanımı gittikçe yaygınlaşırken, özellikle de lüks giyim sektöründe bu yaygınlığın arttığı görülüyor. Kripto paraların bu alanlarda kullanımının yaygınlaşması, kripto paraların benimsenmesini ve daha fazla tanınmasını sağlıyor. Haliyle bu tür gelişmeler de kripto para topluluklarında heyecana yol açıyor.

  Lunu Nasıl Bir Hizmet Sunacak?

  Off-White şirketinin ödeme altyapısı olarak kullanacağı Lunu, aynı anda birkaç hizmet birden sunuyor. Lunu kripto para ile ödemelerde kripto varlık ile itibari para birimleri arasındaki dönüşümleri sağlarken, bir diğer taraftan da Blockchain işlemlerini izleyerek doğrulama hizmetleri de sunuyor. Lunu, Web 3.0 teknolojisinin “geleceğin teknolojisi” olacağını savunuyor ve şirket, sürekli olarak gelişmekte olan müşteri tabanının ihtiyaçlarını da ancak Web 3.0 sayesinde giderilebileceğini ifade ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle