Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Ekim 2021

  Kripto para piyasaları uzun süre sonra yatırımcısı için yeşil ışık yakmaya başladı. Gün içerisinde artış yaşayan kripto para birimi Bitcoin yeni ay ile beraber fiyatlarını yükseltmeye başlamış durumda. 

  1 Ekim Cuma gününde Bitcoin ve altcoin piyasasını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Avrupalı kurumsal yatırımcılar Etherum ağı üzerinden NFT ve DeFi işlemlerinin merkezi olmuş durumda. Orta Kuzey ve Batı Avrupa bölgesi (CNWE) merkezi belli olmayan finans yapısı DeFi sistemi üzerinden son bir yıl içerisinde 1 trilyon dolarlık işlem gerçekleştirildi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin toparlanmaya başladı. Gün içerisinde 47 bin dolar üzerini test eden Bitcoin, yatırımcısının yüzünü güldürdü. El Salvadorun madencilik açıklaması, Visa’nın kripto paralar ile ilgili kararı, Fed Başkanı Powell’in baskı yapmayacağız açıklaması bu yukarı yönlü harekette etkili oldu.

  Singapur yeni bir lisans verme işlemi daha gerçekleştirdi. Ülkenin en büyük finans kurumlarından olan DBS Bank’ın brokerlık koluna “Dijital ödeme token’ları hizmet lisansı” verildi. Bu kararın bölgedeki şirketlere ve devletlere öncü olması bekleniyor.

  Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in 5 yıl içerisinde 200 bin doların üzerine çıkaması halinde kendisinin şaşırmayacağını belirtti. Yatırımcılar arasında popüler isim, kripto paraların, internet ortamının bugüne kadar ürettiği en karmaşık yapılar olduğunu vurguladı.

  İran hükümeti elektrik kesintilerininin sebebini BTC madencilik faaliyetlerine bağlayarak, faaliyetleri Mayıs ayında yasaklamıştı. Elektrik sisteminin düzene girmesi ile de yasak kaldırıldı. Böylece yasal olarak madencilik faaliyetleri devam edecek.

  BTC’yi resmi para birimi yapan El Salvador, vatandaşlarının Bitcoin kullanımını benimsenmesine yönelik verileri paylaştı. Verilere göre; Bitcoin cüzdanlarını 2.7 milyon kişinin kullanıyor. Her dakika 180 yeni üye kayıt olmakta. Günlük havale EFT tutarı ise 1 milyon dolar.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin, güne açılış fiyatı olarak 43 bin 427 dolar seviyesinden başlarken gün içerisinde en düşük 43 bin 289 dolar seviyesini gördü. Gün içindeki en yüksek değerine ise 47 bin 866 dolar seviyesinden işlem görerek ulaşan Bitcoin’in kapanış seviyesi ise 46 bin 860 dolar dolar seviyesinden oldu.

  Altcoin pazarında, piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasından günün en önemli fiyat hareketliliği Solana (SOL) tarafından gerçekleştirildi. Son 24 Saatte yüzde 11 civarında değer kazanan altcoin, 153 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle