Kripto Para

Google BTC arama oranlarında dikkat çekici gerileme!

  En büyük arama motoru Google üzerinde yapılan Bitcoin aramalarında dikkat çekici gerileme yaşandığı ortaya çıktı. Lider kripto para birimi Bitcoin’e gösterilen ilginin dikkat çekici oranda gerilemesi, yatırımcıların ve analistlerin gözünden kaçmadı…

  Kripto para piyasasının uzun bir süredir eski günlerinden uzak olması, yatırımcıların ilgisini de önemli ölçüde azaltıyor. Bir süredir 30 bin dolar ile 40 bin dolar fiyatlarının arasına sıkışıp kalan Bitcoin (BTC) yatırımcılarının ilgisini kaybediyor. Veriler arama motorlarındaki Bitcoin sorguları hakkındaki son durumu gözler önüne serdi. 

  BTC sorguları, son 7 ayın en düşük seviyesine indi. Google Trends verilerine göre Bitcoin aramaları, 19 Mayıs tarihinde tarihi zirveyi görmüştü. Güncel arama verilerine bakıldığında ise bu seviyeden yüzde 85 daha düşük bir arama hacminin olması dikkatlerden kaçmadı. Arama verileri, son haftalarda en büyük kripto para biriminin değerinin düşmesi ve işlem hacimlerinin azalması nedeniyle ilginin de azaldığını gösterdi.

  BTC Fiyatı Yaklaşık 2 Aydır 30 Bin Dolar Civarında

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatının 2 aya yakın süredir 30 bin dolara yakın bölgede ilerlemesi yatırımcıların varlığa olan ilgisini azalttı. BTC fiyatında gözle görülür donukluk olması, kripto para sektörüne yatırım yapmak isteyen yeni yatırımcıları küstürdü.

  Kripto para birimlerinin lideri olan Bitcoin’in Google Trends verilerine göre son 5 yıla ait sorgu verilerine bakıldığında da çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Tüm zamanların en yoğun araması Bitcoin sorgularının rekor kırdığı dönem olarak 17-23 Aralık 2017 haftasında gerçekleşti. Bitcoin hakkında rekor aramanın gerçekleştiği haftayı 100 maksimum puan ile tanımlayan Google, 11-17 Temmuz haftasına ait arama değerini 21 puanda ölçtü.

  Sosyal Medya İlgisi Azaldı

  Kripto para veri analiz firması Santiment, son raporunda önde gelen sosyal medya platformlarındaki Bitcoin ilgisini ölçtü. Buna göre Telegram, Reddit ve Twitter üzerindeki Bitcoin mesajlarının hacmi, son altı ayın en düşük seviyesine kadar gerilemesiyle dikkat çekti. Yatırımcılar düşen ilgiden memnun olmadıklarını ifade etti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle