ETH kritik eşiği aştı! Yükselişin arkasında ne var?

  Lider altcoin Ethereum (ETH) 10 Mayıs sabah saatlerinde fiyatını 4 bin doların üzerine çıkarmayı başardı. Birkaç hafta öncesinde 3 bin doların altında işlem gören Ethereum için şimdi hedefte 5 bin dolar seviyesi var. Goldman Sachs bankasının eski yöneticisi ve kripto para analisti Raoul Pal, bu yükselişin arkasında neler olduğunu dile getirdi.

  Son zamanların yükselişleri ile en çok dikkat çeken kripto para birimlerinden biri Ethereum (ETH) oldu. Ethereum, son dönemlerde elde ettiği yükselişlerine 10 Mayıs tarihinde sabah saatlerinde bir yenisini ekledi. ETH erken saatlerde gelen yükseliş ile tarihinde ilk kez 4 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ethereum’un yeni rekoruna yükseldiği sırada, Bitcoin (BTC) de uzunca bir aradan sonra tekrar 59 bin doların üzerini gördü. Birkaç hafta öncesine kadar Ethereum 3 bin doların altında işlem görüyordu. Şimdi ise Ethereum’un hedefinde 5 bin dolar seviyesi bulunuyor.

  Pal’a Göre ETH Yükselişinde Kurumsal Alımlar Etkili Oldu

  Ethereum bir süredir yakaladığı ivme ile yükseliş eğilimindeydi. Zaman zaman duraksamalar yaşansa da Ethereum ralliyi sürdürdü ve sonunda 10 Mayıs tarihinde 4 bin doların üzerine çıktı. Bu önemli eşiğin aşılması, Ethereum için beklentileri de artırdı. ABD merkezli bankacılık devi Goldman Sachs’ın eski yöneticisi ve kripto para analisti Raoul Pal, Ethereum’da gelen bu yükselişin arkasında neler olduğunu dile getirdi.

  Aynı zamanda Global Macro Investor’un da kurucusu olan Pal, Etherum’daki bu yükselişin kurumsal alımlar sayesinde olduğunu savundu. Pal, konuştuğu her kurumsal yatırımcının artık Ethereum almaya başladığını vurguladı. Pal, kurumsalların artık Bitcoin yerine Ethereum’u tercih ettiğini ifade etti. Pal, daha önce de başarılı ETH ve BTC tahminleri ile adından söz ettirmişti.

  Pal’ın Daha Önce Yükselen ETH Fiyatı İçin Yaptığı Açıklamalar

  Pal, daha önce elindeki tüm altınları satarak %80 Bitcoin ve %20 Ethereum alacağını söylemişti. Ardından Pal, elindeki tüm nakdin %98’ini kripto paralara yatırdığını duyurmuştu. 18 Ocak tarihinde Pal, portföyünde yaptığı bir yeniliği paylaştı ve ETH/BTC paritesinde inanılmaz bir kırılma gördüğünü vurguladı. Ünlü analist, Ethereum fiyatı ile ilgili açıklamalarında, DeFi ve NFT (non-fungible-token) akımlarının Ethereum fiyatını yukarı çıkarmak için yeterli olduğunu ifade etmişti.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle