Kripto Para

Kanada Emeklilik Fonu kripto yatırımını sonlandıracak

  Kanada’nın en büyük emeklilik fonu CPP Investments, kripto para yatırımlarına son verdiklerini duyurdu. Fon yöneticileri, kripto paraların geleceğine güvenmedikleri için daha istikrarlı yatırım tercihlerine yöneldi…

  Kripto paralarda uzun süredir devam eden ayı piyasası, yatırımcıların sabrını zorlamaya başladı. Bu süreci yeni yatırım fırsatları olarak gören kurumların dışında bazı fonların kripto para sektöründen çıkması dikkatlerden kaçmıyor. Ayı piyasası koşullarında pek çok şirket, ucuzlayan kripto parala firma ve projelerine yatırım yaptığını duyururken, kripto endüstrisinden çıkış yapan kurumlar, alternatif yatırım araçlarını seçiyor.

  Kripto para yatırımları ile bilinen Kanada’nın en büyük emeklilik fonu CPP Investments önemli bir duyuru yayınladı. Yaklaşık 2 yıldır bilfiil kripto para dünyasının içinde olan CPPI, çeşitli kripto para yatırım hamleleriyle adını duyurmuştu. Fon yöneticileri, kripto para dünyasında uzun süredir devam eden istikrar sıkıntısı ve ayı piyasası koşulları yüzünden daha güvenli yatırımlara yöneldi. 

  CPP Investments Kriptoyu Bıraktı

  Kanada’daki mevzuatlara göre emeklilik fonlarının kripto para satın alması yasak olmasa da emeklilere getiri sağlamak için alternatif yatırım stratejileri uygulanıyor. Kanadalı emeklilik fonlarının kripto para dünyasına ilgi duymaları geçmişte ciddi yatırım hamleleriyle gündem olmuştu. Ancak FTX fiyaskosunun ardından Kanadalı emeklilik fonu yöneticileri kripto sektörüne daha temkinli yaklaşmaya başladı. 

  Kanada’nın en büyük emeklilik fonu CPP Investments, 2 yıldır devam ettiği kripto para yatırımlarından vazgeçme aşamasına geldi. FTX’in ani iflası, Celsius kripto kredi şirketinin çöküşü ve diğer krizler, yatırım fonunun hamlelerini boşa çıkardı. CCPI kripto yatırımlarında söz konusu krizler yüzünden beklediği kazancı alamayınca farklı yatırım stratejilerine yönelme kararı aldı. 

  Fon Yöneticisinden Açıklama 

  CPP Investments CEO’su John Graham, dev fonunu kripto para yatırımlarına son vermesi hakkında yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bu varlıkların bazılarının altında yatan gerçek değerin ne olduğunu gerçekten düşünmek ve portföyünüzü buna göre oluşturmak istiyorsunuz… Bu yüzden ben Kriptonun bakmaya ve anlamaya çalıştığımız bir şey olduğunu söyleyebilirim, ancak ona gerçekten yatırım yapmadık.” CPPI gibi Kanada merkezli diğer emeklilik fonlarının kripto para yatırımlarına devam edip etmeyeceği henüz belirsizliğini koruyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle