Kripto Para

ABD’li emeklilik fonu ile Coinbase ortak oldu

  ABD’de şirket çalışanlarının emeklilik fonu oluşturmasını sağlayan ForUsAll ile kripto para borsası Coinbase arasında ortaklık anlaşması imzalandı. Bu anlaşmaya göre emeklilik fonu şirketi, müşterilerine kripto para yatırımı yapma imkanı tanıdı…

  ABD’nin büyük emeklilik fonu şirketlerinden biri olan ForUsAll şirketi, kripto para sektörüne giriş yapabilmek için Coinbase borsası ile ortaklık anlaşması yaptı. ABD’deki 22 trilyon dolarlık emeklilik fonu piyasasının 1.7 milyar dolarlık kısmına sahip olan ForUsAll, şirket çalışanlarının fon oluşturması için hizmet veriyor.

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre şirket çalışanlarına emeklilik fonu hizmeti veren ForUsAll, sektörün en popüler borsalarından Coinbase ile anlaştı. Coinbase borsasının desteği ile şirket çalışanlarına fon katkı paylarının yüzde 5’lik kısmıyla temmuz ayından itibaren kripto para yatırımı fırsatı sunulacak.

  BTC, ETH, DOGE ve LTC Yatırımları Yapabilecekler

  Temmuz ayından itibaren başlatılacak hizmet sayesinde ForUsAll müşterileri Coinbase borsası üzerinden kolaylıkla kripto para alıp satabilecek. Fon katkı paylarının yüzde 5’i ile yapılan bu yatırımlar Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Litecoin gibi pek çok kripto para ile yapılabilecek. 

  Bünyesinde 400 farklı şirketten oluşan bir müşteri portföyü olan ForUsAll, bu firmaların ne kadarının kripto para konusunda talepte bulunduğu sorusuna açıklık getirmedi. Ancak fon müşterilerinin büyük bir çoğunluğunun kripto para piyasasına ilgi duyduğu biliniyor. 

  Uzmanlar Talebin Az Olduğunu Söylüyor

  ABD’de “401 (k) planı” şeklinde tanımlanan terim, İç Gelir Kanunu’nun ilgili maddelerinde belirtilen ve işveren tarafından desteklenen bir emeklilik hesap planını kapsıyor. Şirket çalışanları, bu fon için gerekli olan finansmanı doğrudan maaş üzerinden kesinti şeklinde yatırabiliyor. 

  ABD’de kurumsal bazda kripto para yatırımlarında büyük bir patlama yaşansa da emeklilik fonu sektöründe aynı durum geçerli görülmüyor. Kripto para uzmanları, emeklilik fonları için kripto para talebinin hala yeterli seviyede olmadığını söylüyor. Bu sektörde önümüzdeki dönemde artış yaşanması halinde Bitcoin’e olan talep de yükselecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle