Kripto Para

Kanada’da KFC siparişlerinde DOGE ile ödeme başladı

  Kripto para ile ödeme sistemleri dünya genelinde yaygınlaşırken bunun son örneği Kanada’dan geldi. Ülkedeki Kentucky Fried Chicken (KFC) şubeleri Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul etmeye başladığını duyurdu…

  Kripto para basınında geniş yankı bulan gelişmeler arasında Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleriyle ödeme işlemleri de yer alıyor. Dünyanın dört bir yanında kripto para birimlerinin benimsenmesi giderek artarken, ticari alanda faaliyet gösteren marka ve kurumlar da ödemelerinde değişiklik yapıyor. 

  Ünlü restoran zinciri Kentucky Fried Chicken (KFC) da kripto para ile ödeme devrini başlatmaya hazırlanıyor. Kanada’da kabul edilen karara göre KFC şubelerinden alışveriş yapan müşterileri ödemelerini Dogecoin (DOGE) kripto para birimi kullanarak tamamlayabilecekler. Bu sayede KFC müşterilerinin ödeme seçenekleri arasında dünyaca ünlü “meme token” da yerini almış oldu.

  KFC Kripto Para Ödemelerine Hız Kazandırdı

  Ülkemizde de geniş bir restoran zincirine sahip olan KFC, müşterilerine kripto para birimleri ile ödeme imkanı sunmaya devam ediyor. İlk olarak 2018 yılının Ocak ayında KFC Canada, reklamlarında Bitcoin ile ilgili detaylar kullanmaya başladı. Markanın BitPay aracılığı ile Bitcoin kullanarak satın alınabilecek Bitcoin Kovası isimli ürünü büyük talep gördü.

  Fakat bu hamle KFC Canada tarafından sürdürülebilir olmadı ve geçici bir pazarlama kampanyası olarak tarihe karıştı. Ancak ülkedeki kripto para birimi kullanımının artması markanın daha yeni bir hamle kararı almasını da beraberinde getirdi. Dogecoin kripto para biriminin de yükselen grafiği ile hem traderlar hem de kripto para yatırımcıları tarafından benimsenmesi dikkat çekiyor.

  Dogecoin ile Ödeme Yapılabilecek

  Kripto para dünyasının önde gelen para birimlerinden biri haline gelen şaka coin DOGE, yükselen grafiği ile KFC alışverişlerinde de ödeme şekli olarak kullanılabilecek. Kurumsal firmaların Dogecoin hayranlığı da giderek artıyor. 

  Dallas Mavericks, elektronik perakendecisi Newegg ve internet servis sağlayıcısı EasyDNS, Dogecoin’i benimseyen en son şirketler arasında yer alıyor. Son dönemde hızlı bir yükseliş hareketi yakalayan DOGE, kripto para piyasasında toplam değer bakımından rakibi XRP’yi geride bırakmıştı. Böylelikle Dogecoin en değerli 4. kripto para birimi olmayı başardı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle