Kripto Para

Darknet'te Dogecoin aktivitesini gösteren rapor şaşırttı!

  Popüler memecoin DOGE, benimsenme yolunda ilerlerken bu kez yanlış yollara saptı! Kamuoyu ile paylaşılan bir rapor, Darknet’te artan Dogecoin kullanımına dikkat çekti. Rapora göre pek çok yasadışı işlem için Darknet’te DOGE kullanımı artıyor!

  Kripto para araştırmacısı Elliptic, yayımladığı bir rapor ile kamuoyunun dikkatini önemli bir alana çekti. Rapora göre Dogecoin işlemleri Darknet’te büyük bir artış kaydetti. Londra merkezli firma araştırmaları doğrultusunda hazırladığı raporda, değeri milyonlarca doları bulan pek çok yasadışı işlem için DOGE tercih ediiyor.

  Uyuşturucu ve Çalıntı Veri Pazarlarında DOGE İşlemleri Artıyor!

  Elliptic yaptığı araştırmalarda Dogecoin ile milyonlarca yasadışı işlem yapıldığını tespit etti. Paylaştığı rapora göre DOGE’nin uyuşturucu ve çalıntı veriler sunan bazı Darknet pazarlarında yaygın bir kullanım alanına sahip olduğunu gösterdi.

  Dogecoin’in kurulduğu 2013 yılından bugüne yasadışı yollarda kullanılmak için tercih edildiği biliniyor. 2021 yılında artan memecoin popülaritesi ise bu kullanım amacının daha fazla arttığını ortaya koydu. Ayrıca rapor, DOGE’nin kötü amaçlı yazılım kampanyaları için de kullanıldığını ortaya koydu. Bu alanlarda kullanımı artarsa DOGE’nin de düzenleyicilerin radarına girebileceği kripto endüstrisinde hararetle tartışılmaya başladı.

  DOGE En Büyük 10 Kripto Varlık Arasında Yerini Koruyor!

  Elon Musk’un desteği ile geçtiğimiz yıl adeta altın yılını yaşayan DOGE, bu yıl kripto kışı etkisi ile zirvesinden %93 gerilemesine karşın halen en değerli 10 dijital varlık arasında kalmayı başardı. Öte yandan Tesla ve SpaceX CEO’su ise hakkında ve şirketlerine açılan 258 milyar dolarlık davaya karşın DOGE’yi destekleyeceğini ifade ederek Dogecoin topluluğunun gönlünü fethetti.

  Darknet Nedir?

  Darknet ya da karanlık ağ olarak bilinen yazılım türü, internet içinde sadece belirli yazılımlar ya da yetkilendirme ile erişilebilen bir yer paylaşım ağıdır. Erişimin yasal olmadığı bu paylaşım ağı genellikle uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, kötü amaçlı yazılımların pazarlanması, veri hırsızlığı, vb. yasadışı faaliyetler için tercih ediliyor. Erişim sağlanması için özel yetkilendirmenin kullanılması ve bazı yazılımlara ihtiyaç duyulması ise suçluların izinin Darknet pazarında sürülmesini neredeyse imkansız kılıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle