Kripto Para

Dijital yatırım firması dip fiyattan BTC alımı yaptı

  Kripto para dünyasının önde gelen dijital yatırım şirketlerinden Ark Investmenst, piyasadaki son düşüşü de boş geçmedi. Cathie Wood’un sahibi olduğu dev yatırım şirketi, Bitcoin bakiyesini arttırmaya devam ediyor…

  Kripto para sektörünün tanınmış isimlerinden Cathie Wood’un sahibi olduğu Ark Investments, yine Bitcoin alım haberiyle gündeme geldi. Lider kripto para birimi BTC fiyatında yaşanan sert düzeltme panik havası yaratmıştı. En güçlü Bitcoin boğalarını bile endişelendiren piyasada Cathie Wood, şirketinin Bitcoin bakiyesini arttırmayı tercih etti.

  Bitcoin fiyatının 30 bin doların altına düşmesi, hem kurumsal yatırımcılarda hem de perakende BTC yatırımcılarında paniğe neden oldu. Cathie Wood’un Ark Yatırım Yönetimi şirketi, bu düşüşü fırsat bilerek BTC alımı yaptı. Ark Yeni Nesil İnternet ETF, firmanın günlük ticaret özetine göre Grayscale Bitcoin Trust üzerinden 1.046.002 hissesini satın aldı.

  Kurumsallar BTC Biriktirmeye Devam Ediyor

  Fon verilerine bakıldığında Grayscale Bitcoin Trust üzerinde fonun ağırlığı 4.57 olarak gözüktü. Trust hisseleri, Ark Yeni Nesil İnternet (Next Generation Internet) ETF’nin üçüncü büyük holdingini temsil ediyor. Listede ilk 2 sırayı Square ve Tesla şirketleri alıyor.

  Bitcoin fiyatında sert düzeltme yaşandığı sıralarda piyasada panik havası hakimken, Ark Investments sahip olduğu BTC miktarını arttırmayı tercih etti. Kripto para piyasasının genelinde yaşanan düşüşte lider kripto para biriminin fiyatı 30 bin doların altına kadar sarkmıştı. 

  Bitcoin Fiyatında Toparlanma Belirtileri

  Ark yatırım şirketi, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase yatırımlarına da devam etti. Şirket Coinbase’in 214.718 hissesini satın aldığını duyurdu. Bitcoin boğaları piyasada geri dönüş yapmayı başarmadan önce BTC son 5 ayın en düşük seviyesi olan 28 bin 600 dolara kadar geriledi.

  Bitcoin fiyatında bu seviyelerin görülmesi piyasadaki satışları hızlandırdı. En büyük kripto para birimi bu seviyeden aldığı destek ve kurumsalların yüklü miktarda BTC alımı yapmasıyla kısa sürede toparladı. BTC fiyatında toparlanma süreci bugün de devam ediyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle