Cardano (ADA) fiyatında 1 dolarlık direnç kırılır mı?

  Kripto para yatırımcılarının son dönemdeki gözdesi olan Cardano (ADA) fiyatı, son 24 saat içinde 0.813 dolardan 0.888 dolara kadar yükseldi. Kripto para uzmanları ADA fiyatında 1 doları değerlendirdi…

  Popüler kripto para birimi, 0.888 dolar seviyesine kadar yükseldikten sonra ufak bir gerileme yaşadı. Cardano (ADA) fiyatında güncel olarak %cardano+usd% Dolar seviyeleri görülürken, altcoin yatırımcıları arasında şimdiden 1 dolarlık fiyat rekoru konuşulmaya başlandı. Kripto para uzmanları ADA fiyatının Bitcoin (BTC) karşısında dün 1500 SAT’a düşmesi ve buradan yaptığı sıçramaya dikkat çekti. 

  Kripto para basınında yer alan güncel verilere göre Cardano, Şubat ayının başında yükselen bir fiyat kanalının üzerine çıkmış ve parabolik hale gelmeye başlamıştı. Fiyatın parabolik yükselişi 0,941 dolar seviyesindeki (1,618 Fib Uzatma – kırmızı) dirençle karşılaşana kadar devam etti. Bu noktaya ulaştıktan sonra ADA fiyatında düşüş trendi başladı. 

  ADA Fiyatında Kısa Vadeli Tahminler

  Altcoin yatırımcılarının favori kripto para birimlerinden olan ADA, 0.9 doların üzerine çıkma girişiminde bulunmaya devam ediyor. Daha yükseliş beklentisi olan kripto para yatırımcıları ADA fiyatında 1 dolarlık seviyenin görülüp görülemeyeceğini merak ediliyor. Kripto para analistlerine göre ilk direnç 0,941 dolarda (1,618 Fib). Bunu 0,989 dolar (1,618 Fib) ve 1,00 dolar seviyeleri takip ediyor.

  ADA fiyatında yükselişin hızlanabilmesi için ilk destek seviyesi 0.13 dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto para analistleri RSI, 0,941 doların yüksek seviyesini karşıladığı için aşırı alım koşullarında işlem gördüğünü belirtiyor. 

  ADA Fiyatı 1 Dolar Olur Mu?

  ADA geçen hafta 2095 SAT’a (1.414 Fib Uzatma) kadar yükselerek Bitcoin (BTC) karşısında iyi bir performans gösterdi. Ancak bu bölgeden daha fazla devam edemedi ve son birkaç gündür düşüş yaşıyor. 

  Kısa vadedeki grafik analizlerine bakıldığında ADA fiyatında ilk direnç 1928 SAT’da yer alıyor. Öte yandan ilk destek ise 1660 SAT (.382 Fib Retracement) seviyesinde bulunuyor. Kripto para sektörünün uzman analistleri, boğaların piyasa ivmesinin kontrole aldığını belirtiyor. Bu durumda ADA fiyatında yükseliş trendinin hız kazanacağı tahmin ediliyor.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle