Kripto Para

Joe Biden kripto piyasasını denetleyecek ismi seçti

  ABD Başkanı Joe Biden, kripto para sektörünü yakından ilgilendiren bir gelişmeye imza attı. Ülkede kripto para piyasasını denetleyen CFTC başkanına yeni ataması yapılacakken, Joe Biden’ın kimi aday göstereceği açıklandı…

  ABD’de kripto para piyasasını denetleyen CFTC’nin başkan vekili Rostin Behnam’ın yakın gelecekte aday gösterileceği açıklandı. Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre Rostin Behnam, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu başkanlığına getirilecek. Bu komisyon aynı zamanda kripto para piyasasını da yakından inceleyip denetleyecek.

  ABD Başkanı Joe Biden, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu başkanlığına Rostin Behnam’ı aday gösterecek. Basında yer alan haberlere göre bu gelişme kripto para sektörü için önemli bir süreci başlatabilir. Öte yandan ocak ayında CFTC’nin başkan vekili olarak atanan Rostin Behnam, Senato tarafından onaylanmamasının yanı sıra henüz aday bile gösterilmedi.

  Adaylığı Resmen Açıklanacak

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre isimsiz bir kaynaktan yapılan açıklamalar Rostin Behnam’ın aday olduğunun yakında resmen açıklanacağı yönünde. Kripto para topluluğu tarafından merakla takip edilen olayla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

  Bilindiği üzere daha önce de popüler kripto para türev borsalarından biri olan Bitmex, ABD’deki regülasyon kurumlarıyla anlaşma imzaladığını duyurmuştu. Kısa süre önce CFTC ve FinCEN tarafından hakkında çeşitli suçlamalar yapılan popüler türev borsası Bitmex, bunun sonunda anlaşma kapsamında 100 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

  Benham’ın Açıklamaları Dikkat Çekti

  Rostin Behnam’ın kripto para sektörüne yönelik denetlemeler ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandığı görüldü: “Bu durum, dijital varlık endüstrisinin daha geniş bir piyasa katılımcısı havuzuna dokunmaya devam ederken, düzenlenmiş finans endüstrisindeki sorumluluklarını ve bir uyum kültürü geliştirme ve bunlara bağlı kalma görevlerini ciddiye aldığı beklentisini güçlendiriyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle