Kripto Para

IOTA kullanıcılarına müjdeyi duyurdu

  Kripto para piyasasında gelişim gösterme hedeflerine yoğunlaşan IOTA, IoT kullanım durumlarına odaklandı. IOTA geliştiricileri, son güncelleme ile birlikte kullanıcılarına Firefly cüzdan müjdesini verdi…

  IOTA DLT blok zincir ağının arkasındaki geliştirici kuruluş olan IOTA vakfı, yenilik getiren gelişmelerle adından söz ettirmeyi başarıyor. IoT kullanım durumlarına odaklanan IOTA Vakfı, son güncelleme ile birlikte kullanıcılara Firefly cüzdanı sundu. Geliştiriciler, bu kripto para cüzdanlarının 2021 yılında tüm işlevleri birleştirmeleri gerektiği için sektörün yeniliklerine odaklandıklarını açıkladı.

  Kripto para ekosisteminin en önemli noktası olmaya çalışan IOTA geliştiricileri, yeni kripto para cüzdanı Firefly tanıtımı yaparak da dikkatleri üzerine çekti. IOTA kullanıcıları bu cüzdan sayesinde kripto para depolama, swap, trade ve NFT barındırma gibi işlemleri çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

  IOTA Geliştiricilerinden Firefly Cüzdan Güncellemesi

  IOTA kurucu ortağı David Sonstebo, tasarım bakımından Firefly cüzdanın yeni standartlar belirleyeceğini söylemişti. Yapılan tanıtım etkinliğinde Firefly, ilk olarak parlak bir arayüze sahip sezgisel bir uygulama şeklinde tanıtıldı. IOTA geliştiricileri bu güncelleme ile birlikte günümüzde kripto para kullanıcılarının karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

  Özellikle kripto para kullanıcılarının cüzdanlarıyla etkileşime girdiklerinde yaşanan zorlukları aşmak amacıyla tasarlanan Firefly cüzdan büyük ilgi gördü. Cüzdanın mimarisi modüler olarak tasarlandı ve bu yüzden kullanıcılar tarafından çok daha kolay bir şekilde anlaşılabilir özelliklere sahip.

  Firefly Cüzdan Yenilikleri Dikkat Çekti

  IOTA Vakfı’nın önemli isimlerinden Dominik Schiner, kripto para cüzdanı tanımını aşacağına inandığı Firefly cüzdan hakkındaki açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bu sürüm, yaygın olarak kullanılan bir uygulama ekosistemi olarak IOTA’nın başlangıcını işaret ediyor. Firefly, cüzdan alanına yeni bir kullanılabilirlik ve esneklik standardı getirecek.” 

  IOTA Firefly cüzdanın özellikleri de açıklandıktan sonra kripto para kullanıcıları tarafından büyük ilgi topladı. Merkezinde uygulama geliştirme amaçlı ve güvenlik amaçlı iki kitaplık bulunan Firefly cüzdan, avantajları ile dikkat çekiyor. Bir önceki versiyon Trinity’e göre çok daha hızlı bir yetkilendirme sistemine sahip olan bu cüzdanda NFT depolama özelliği de öne çıkıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle