Kripto Para

Güney Kore’de kayıtsız cüzdanlara çekim yasağı!

  2021 yılında, kripto para piyasalarına ve özellikle de kripto para borsalarına yönelik sert düzenleme adımları atan Güney Kore’de, bir kripto para borsası daha çekim yasağı kararıyla gündeme geldi. Popüler kripto para borsası Coinone, kayıtsız cüzdanlara para çekim işlemlerinin yapılamayacağını açıkladı.

  2021 yılında kripto para piyasalarındaki hızlı büyüme ile birlikte birçok ülke, bu alana yönelik çeşitli düzenleme adımları attı. Bu konuda en sert adımlar Çin’den geldi ve Çin’de, kripto para işlemleri tamamen yasaklandı. Öte yandan bir başka Uzakdoğu ülkesi olan Güney Kore’de de kripto para piyasalarına yönelik sert düzenleme adımları atıldı. Özellikle de kripto para borsaları üzerinden atılan bu düzenleme adımları, ülkede yatırımcıları da köşeye sıkıştırdı. Bu kez de ülkenin popüler bir kripto para borsasından bir çekim yasağı haberi geldi.

  Coinone Tarafından Yapılan Açıklama

  Güney Kore merkezli, ülkenin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinone, borsaya kayıtlı olmayan harici cüzdanlara para çekme işlemlerinin artık yapılamayacağını açıkladı. Borsa yaptığı açıklamada harici cüzdanlar için ön kayıt döneminin 30 Aralık 2021 ile 23 Ocak 2022 tarihleri arasında olduğunu belirtti ve kararın da 24 Ocak tarihinden itibaren uygulamaya koyulacağını bildirdi. Belirtilen tarihler arasında ön kayıt oluşturmayan borsa dışı harici cüzdanlar, 24 Ocak tarihinden itibaren para çekme işlemleri gerçekleştiremeyecek.

  Bitro Tarafından Yapılan Paylaşım

  Güney Koreli bir kripto para haber kaynağı olan Bitro tarafından söz konusu karar Twitter üzerinden paylaşıldı. Bitro, söz konusu paylaşımında alınan bu kararı paylaştı ve şu ifadelere yer verdi:

  Koreli bir kripto para borsası olan Coinone’a gçre kayıtsız harici cüzdanlara yapılan tüm para çekme işlemleri tamamen yasaklanacak.”

  Bitro’nun Twitter paylaşımına Coinone borsasından bir yalanlama gelmedi ve kararın Güney Kore hükümeti tarafından alındığı belirtildi.

  Kullanıcılar Sadece Kendi Cüzdanlarını Kaydedebilecek

  Gelen haberlere göre öte yandan kullanıcılar sadece kendi cüzdanlarını kaydedebilecekleri, kimlik bilgileri doğrulanamayan bir cüzdan adresini de kaydedemeyecek. The Block tarafından paylaşılan bilgilere göre ayrıca MetaMask ve Ledger gibi cüzdanlarda kimlik doğrulama işlemleri gerekmediği için, kullanıcılar kripto paralarını bu cüzdanlara da çekemeyecek. Ayrıca kullanıcıların, başkası adına da cüzdan kaydı yaptıramayacağı belirtildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle