Kripto Para

İngiltere’den sıcak kripto para açıklamaları!

  Son dönemlerde kripto para konusunda uzak ve olumsuz tavırlar göstermeye başlayan İngiltere’den kripto paralar ile ilgili bir açıklama daha geldi. İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, dijital varlıkların Birleşik Krallık’ta kullanımı ile ilgili olarak çeşitli açıklamalarda bulundu.

  Kripto para piyasaları son dönemlerde oldukça zorlu yollardan geçiyor. Sürecin zorlaşmasında, dış faktörlerin etkisi oldukça büyük. Bu dış faktörler arasında, ülkelerin kripto para alanına yaklaşımı da bulunuyor. Bu unsurların “dış faktör” olarak isimlendirilmesinde ise kripto paraların temelinde herhangi bir ülkeye ya da merkeze bağlı olmaması bulunuyor. Ancak kripto paraların üretimi ve transferleri konusunda elleri kolları bağlanan ülkeler, kripto para borsaları ve madencilik alanlarına müdahale ederek sektörün sekteye uğramasına neden olabiliyor.

  Ülkelerin Kripto Sektörüne Etkileri

  Sektörde olumsuz gelişmelerin yaşanmasına en çok neden olan ülkelerden biri son dönemlerde Çin olmuştu. Çin’den üst üste gelen olumsuz haberler sektöre ciddi darbeler vurdu. Her ne kadar bu süreçte El Salvador gibi bazı ülkelerden ciddi olumlu adımlar gelse de İngiltere ve ABD gibi ülkelerde kripto paralara yaklaşımların olumsuz seyretmesi de sektörün gidişatı konusunda ipuçları veriyor. Bu konuda temkinli davranmaya başlayan İngiltere’den, kripto paralar ile ilgili yeni bir açıklama geldi.

  Sunak Güçlü Reformların Gerekliliğine İnanıyor

  İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, dijital varlıkların Birleşik Krallık’ta kullanımı ve bu varlıkların potansiyelleri hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Sunak, stablecoinler ve kripto paralara güvenli desteğin oluşturulması için reformların gerekli olduğunu savundu. Ancak Sunak, Birleşik Krallık’ın kripto varlıkların geliştirilmesi konusunda bağımsız adımlar atmak zorunda kalacağını düşünüyor. Bu düşüncenin arkasında ise AB ile Büyük Britanya arasındaki Brexit tartışmaları yer alıyor.

  Sunak, Teknolojinin Gücüne İnanıyor

  Sunak, İngiltere’nin ilerlemeye devam edeceğini, küresel mali zorluklar ile mücadele konusunda her zaman hazır olduğunu ifade etti. Sunak’a göre AB’nin Brexit görüşmelerini reddetmesi, ülkenin yeni kararlar alması konusunda daha kolay adımlar atabilmesine zemin oluşturacak. Sunak, buradan yola çıkarak dijital varlıklar konusuna değindi.

  Rishi Sunak, İngiltere Merkez Bankası’nın kripto paraları tanımak ve tanıtmak için güçlü reformların gerekli olduğunun altını çizdi. Sunak, İngiltere’nin nakit erişimlerini korumak istediğini ancak diğer taraftan da teknolojinin gücüne inanılması gerektiğini savundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle