Kripto Para

FTX’ten dev sponsorluk anlaşması! Stadın isim haklarını aldı

  Kripto para endüstrisi ile spor dünyası iç içe geçmeye devam ediyor. Son olarak kripto türev borsası FTX, California Üniversitesi Cal Memorial Stadyum’unun isim haklarını satın alarak bu yönde bir adım atmış oldu.

  2021 yılında kripto para piyasalarında görülen eşsiz büyüme ile birlikte kripto paraların uzandığı alanların sınırları da çok ciddi ölçüde genişledi. Gelen öngörülemez büyüme ile birlikte kripto para odaklı şirketlerin hizmet alanları, kripto paraların girdiği alanlar da ciddi ölçüde çeşitlilik göstermeye başladı. Bu alanda özellikle de son dönemlerde spor dünyası gündeme gelmeye başladı. Birçok spor kulübü, kripto para odaklı işletmelerle ve şirketlerle ortaklık kurarak, kripto para evrenine bir ucundan dahil olmaya başladı.

  10 Yıl İçin 17,5 Milyon Dolar Ödenecek

  Kripto para endüstrisi ile spor dünyasının iç içe geçmesinin son örneği de kripto türev borsası FTX’ten geldi. FTX borsası, California Üniversitesi Cal Memorial Stadyumu’nun isim haklarını satın aldı. Gelen açıklamalara göre FTX borsası, bu adımı “kendi markasını tanıtmak” amacıyla attı. Başında Sam Bankman-Fried’ın olduğu FTX borsası, Cal Memorial Stadyumu ile 10 yıllık ve 17,5 milyon dolarlık bir isim hakkı anlaşması imzaladı. Bununla birlikte hem FTX borsası hem de genel anlamda kripto para dünyası, spor alanında adından daha çok söz ettirecek gibi görünüyor.

  Stadyumun İsmi “FTX Field” Olacak

  Bloomberg haberine göre stadyumun yeni ismi “FTX Field” olacak. Ayrıca habere göre stadyumun ev sahibi olan takım olan Cal Golden Bears takımı da artık müsabakalarına FTX Field’da çıkacak. Anlaşma gereği FTX borsası, California Üniversitesi’ne 10 yıl için 17,5 milyon dolar ödeyecek. FTX bu adımıyla hem marka tanıtımı yapmış olacak hem de son dönemlerde ana akımda daha sık yer alan kripto paralar konusunda bilincin artmasını sağlayacak.

  FTX, Daha Önce De Benzer Bir Anlaşma Yapmıştı

  FTX borsasının bu alanda attığı ilk adım bu da değil. Daha önce de borsanın Kuzey Amerika bölümü olan FTX.US, NBA takımlarından Miami Heats ile bir isim hakkı anlaşması imzalamıştı. Bu ortaklıkla birlikte Miami Heats’in stadyumunun ismi de “FTX Arena” olarak değiştirilmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle