Kripto Para

Cardano ağında 50 binden fazla stake adresi açıldı

  Cardano veri toplama platformu Pooltool, popüler altcoin Cardano (ADA) hakkında yeni bir rapor açıkladı. Son verilere göre bir aydan daha kısa bir süre içinde Cardano’ya 50 binden fazla stake adresi eklendi… 

  Cardano (ADA) ağında bulunan stake adresleri, bir aydan kısa bir süre içinde yüzde 8’den fazla arttı. Pooltool tarafından açıklanan verilere göre ADA’nın toplam stake cüzdan sayısı haziran ayının başlarında 2 bin 561 aktif havuzdan 608 bin 391’e kadar çıktı. Bu gelişme Cardano platformunda önemli bir dönüm noktası olarak açıklandı.

  Son dönemde popülerliğini sürdüren proof of stake blockchain platformu, yatırımcılarının da yüzünü güldürmeye başladı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ın önümüzdeki haftalarda algoritmik Stablecoin’ler hakkında bir araştırma makalesi yayınlayacağını duyurması da topluluktaki heyecanı katladı. 

  Cardano Büyümeye Devam Ediyor

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği isimlerden Hoskinson’ın bu duyurusu, Cardano ağının yerel kripto parası ADA için de muazzam sonuçlar doğurdu. 2021 yılında muhteşem bir süreç yaşayan ADA fiyatının artmasında bu faktörler de etkili oldu. Cardano CEO’su birkaç hafta içinde algoritmik stablecoin araştırma makalesini paylaşabileceğini söyledi.

  Coinbase kripto para borsasını piyasa değeri bakımından geride bırakmayı başaran Cardano, Roblox piyasa değerinde de 0.9 milyar dolar fark atarak Vodafone’u geçmeyi başardı. Cardano, işlemler için temel fiyatlandırma oluşturmaya çalıştığı Stabilfees’in uygulanabilirliğini araştırıyor. Eğer bu çalışma ağa dahil edilirse, adil ve öngörülebilir işlem fiyatlandırması elde edilmiş olacak.

  El Salvador ve Cardano Ortaklığı 

  Cardano CEO’su Charles Hoskinson, El Salvador’da bulunan yetkililer ve siyasi partilerle iletişim kurmaya devam ediyor. Yakın zamanda El Salvador Başkanı Nayib Bukele ile görüşmesi beklenen Hoskinson bu konuyla ilgili açıklamalar yaptı:

  Ülkeyi dijitalleştirmeye ve Bitcoin’i yasallaştırmanın ötesine geçme konusundaki ilgilerini dile getirdiler. Dolayısıyla önümüzdeki 2-4 hafta içinde bunu daha iyi anlayacağız.” Bu müzakerelerin başarılı bir şekilde sonuçlanması halinde Cardano ve ekosistemi için büyük bir ortaklık kurulmuş olacak. Cardano, Etiyopya Hükümetiyle gerçekleştirdiği iş birliğiyle hatırlanıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle