Kripto Para

Hindistan kripto paraları yasaklamakta vazgeçebilir!

  Kripto para yasakları ile sık sık gündeme gelen ülkeler arasında yer alan Hindistan’dan yeni kripto para açıklaması geldi. Hükümet kripto paralar ile ilgili endişelerini açıklamakla beraber dijitalleşme noktasında kripto paraların önemli olduğuna vurgu yaptı. Kripto para yasa tasarısının kabul edilmemesi mümkün görünüyor.

  Hindistan hükümeti son dönemlerde kripto paraları yasaklayacağına yönelik iddialar ile sık sık gündeme geliyor. Tüm dünyada kripto para kullanımının arttığı bugünlerde yasak iddialarına rağmen Hint kripto para topluluğu da ciddi büyüme kaydetti. Hindistan’da geniş bir kullanımı olan kripto paralarla ilgili hükümetten de yeni açıklama geldi. Kripto paralara yönelik fikirlerde değişikliklerin meydana geldiğin görüldü.

  Hindistan Maliye Bakanlığı Dışişleri Bakanı Anurag Thakur tarafından yapılan yeni açıklamalar ile ülkenin kripto paralara karşı önyargılı olmadığı belirtildi. Hindistan yetkilerini kripto paralarla ilgili endişeleri olmakla beraber bu sektörü dair açık görüşlü olduklarını belirttiler.

  Kripto paralar ülkenin dijitalleşmesi için kritik noktada duruyor

  Hindistan Maliye Bakanlığı Dışişleri Bakanı Anurag Thakur, kripto paralar ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Ülkede tartışılan kripto para yasakları ile ilgili yasa tasarısının henüz parlamentoya girmediğini belirten Thakur, kripto paraların ülkenin dijitalleşmesi noktasında önemli olabileceğini açıkladı. Ülkenin dijitalleşme ihtiyacı olduğunu belirten Thakur bu nedenle kripto para yasaklarının gelmeyebileceğini belirtti.

  Anurag Thakur açıklamalarında Hindistan Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen dijital para çalışmalarına da değindi. İnovasyon alanını önemsediklerini belirten Thakur bu nedenle kripto paralara karşı açık görüşlü olduklarını belirtti.

  Hindistan hükümeti Bitcoin volatilitesi konusunda endişeli

  Anurag Thakur açıklamalarında başta Bitcoin olmak üzere kripto paralarla ilgili endişelerinden de bahsetti. Kripto paraların değişken yapısı ve volatilitesinin endişe yarattığını açıklayan Thakur bu nedenle, Hindistan’da kripto paralar ile ilgili net bir karar olmadığını açıkladı.

  Dışişleri Bakanı Thakur lider kripto para birimi Bitcoin’in önemli fiyat dalgalanmaları yaşadığını, bu nedenle kripto para piyasasının değişken yapısının yatırımcıları korkuttuğunu iddia etti. Anurag Thakur volatilite gibi özellikler nedeni ile endişeli olduklarını bununla beraber kripto para alanına açık görüşlü yaklaşacaklarını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle