Kripto Para

Genesis madencilik firması 10 bin cihaz satın alacak

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, Bitcoin madencilik yatırımları da artıyor. Bitcoin madencilik firması Genesis Digital Assets, 10 bin adet Bitcoin madencilik cihazı satın almak için Canaan’a sipariş verdi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yine hareketli bir dönemden geçiliyor. Bitcoin’in kullanımı ve benimsenmesi arttıkça, bu sektörde madencilik yapmak kullanıma bağlı olarak daha da zorlaşıyor.  Bu yüzden BTC madenciliği yapan dev firmalar da sürekli son teknoloji madencilik makineleri kullanmaya özen gösteriyor

  Geçtiğimiz aylarda, Çin’in en büyük Bitcoin madencilik cihazı üreticilerinden Canaan şirketinin yoğun sipariş aldığı açıklanmıştı. Bitcoin madencilik firması Genesis, geçen ay Canaan’dan tam 94 milyon dolarlık cihaz talep etmişti. Dev kripto para madencilik şirketi, bu siparişlerine ek olarak 10 bin cihaz daha sipariş ettiğini açıkladı. Yeni siparişin değeri hakkında her iki şirketten de herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. 

  Canaan Bitcoin Madencilik Cihazının Fiyatı

  Kripto para sektöründe dev Bitcoin madencilik firmaları da sektörde geri kalmamak için sürekli madencilik makinelerini yenilemek durumunda kalıyor. Edinilen bilgilere göre Canaan madencilik cihazı üreticisinden 10 bin cihazlık yeni siparişte bulunan Genesis firması, A1246 ve A1166Pro AvalonMiner cihazlarını satın almak istiyor.

  Bu ay sonunda makinelerin hazırlanıp ABD merkezli Genesis şirketine ulaştırılacağı açıklanırken madencilik cihazlarının fiyatları da merak konusu oldu. A1246 cihazı Canaan’ın çıkardığı son model madencilik makinesi ve saniyede 90 tera hash’lik (TH/S) hash oranı ile en teknolojik makineler arasında yer alıyor. Bu cihazın fiyatının yaklaşık 5 bin dolar olduğu açıklandı. 

  Şirket Hash Oranını İki Katına Çıkartacak

  Genesis’in 94 milyon dolarlık bir önceki siparişi ise tamamen A1246 cihazlarından oluşuyordu. Genesis’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Abdumalik Mirakhmedov, 10 bin adet madencilik cihazı siparişi hakkında konuştu. Başkana göre bu cihazların kullanımına başlanması ile birlikte firma, hash oranını da 2 katına çıkarabilecek. Dev Bitcoin madencilik firmalarından biri olan Genesis, şu anda saniyede 2.1 exa hash oranına sahip.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle