Kripto Para

Haziranda kripto borsalarının trafiği ne kadar düştü?

  Kripto para veri analiz firması ICO Analytics, kripto para borsalarının haziran ayı performansını değerlendirdi. Şirketin son raporuna göre popüler kripto para borsalarının aldığı site trafiği, haziran ayında bir önceki aya göre ciddi oranda düşüş yaşadı…

  Kripto para dünyasının işlem hacmine göre en büyük borsası Binance, haziran ayı genelinde 150 milyon trafik almayı başardı. Bu performans ile global anlamda trafiği en yüksek kripto para borsası olma unvanını yine bırakmadı. ICO Analytics veri analiz şirketinin son raporuna göre Binance borsasında da site trafiğinde düşüş yaşandı

  Raporda, Binance kripto para borsasının haziran ayındaki site trafiğinin bir önceki aya göre yüzde 40 oranında düşüş yaşadığı belirtildi. Bir diğer popüler kripto para borsası Coinbase ise Binance ile kıyaslandığında yüzde 52 oranında daha düşül trafik aldı. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase haziran ayı trafiği 71 milyon seviyesi ile en büyük ikinci borsa olduğunu gösterdi. 

  Kripto Para Borsalarının Trafiği Azaldı

  Haziran ayında site trafiği azalan kripto para borsaları arasında merkeziyetsiz borsalar (DEX) dikkat çekti. Kripto para sektörünün en popüler merkeziyetsiz borsalarından PancakeSwap, 18 milyon trafik alarak listenin 3. basamağında yer aldı. Öte yandan bir diğer popüler merkeziyetsiz borsa Uniswap ise haziran ayı genelinde 9 milyon trafik alarak sıralamada kendine yer buldu. Kripto para sektörünün önde gelen veri analiz firmalarından Chainalysis de önemli bir paylaşımda bulundu. 

  Diğer Kripto Para Borsalarının Performansı

  Şirketin son raporuna göre kripto para piyasasındaki toplam yatırım miktarı 6.6 milyon dolara yükselten Hindistan’da faaliyet gösteren WazirX borsası da listeye girdi. WazirX kripto para borsası, haziran ayı içinde 10 milyon trafik alarak ilk 10 listesine adını yazdırmayı başardı. 

  Türkiye’de bu sene günlük hacmi 2 milyar dolara kadar çıkan Paribu borsasının da haziran ayı performansı mercek altına alındı. Analiz raporunda Paribu kripto para borsasının trafiğinde aydan aya yüzde 54 oranında azalma görülmesi dikkatlerden kaçmadı. Böylelikle Paribu, 4 milyon trafikle 20. basamakta yer aldı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle