Kripto Para

Haziran’da kripto yatırımcıları hangi borsaları ziyaret etti?

  ICO Analytics, SimilarWeb Haziran ayı verilerini açıkladı. Bu veriler, Haziran 2021 dönemindeki kripto para borsalarının web trafiğini gösteriyor. Mayıs ayında kripto para piyasalarında yaşanan çöküş sonrası Haziran ayında kripto para borsalarındaki web trafiği %42 oranında azaldı.

  Kripto para piyasalarında genellikle ani hareketlilikler yaşanmaya başladığı dönemlerde yatırımcılar yoğun olarak işlemler yapıyor. Bu hareketlilikler iki yönlü de olabiliyor. Sert yükselişler görüldüğünde yatırımcılar kazanç fırsatlarını kaçırmak istemiyor, sert düşüşler görüldüğünde de yatırımcılar zarar etmek istemiyor. Haliyle ortaya yoğun bir kripto para işlem trafiği çıkıyor. 2021 genelinde sıkça görülen bu yoğunluk, Mayıs ayındaki büyük çöküşün de etkisi ile Haziran ayında ciddi ölçüde azaldı.

  Kripto Para Borsalarındaki Web Trafiği Haziran’da Yüzde 42 Azaldı

  ICO Analytics her ay açıkladığı SimilarWeb verilerinin Haziran içeriklerini paylaştı. ICO Analytics’in paylaştığı bu veriler, Haziran 2021’de kripto para borsalarında görülen web trafiğini gösteriyor. Bilindiği gibi kripto para piyasalarında Mayıs ayı ortalarında büyük bir çöküş yaşandı ve bu çöküşün etkileri Haziran boyunca da kendisini gösterdi. ICO Analytics verilerine göre Haziran 2021’de kripto para borsalarındaki web trafiği %42 oranında azaldı. Bu ciddi ölçüdeki azalmada, Mayıs ayındaki çöküşün etkili olduğu tahmin ediliyor.

  Haziran’da En Fazla Ziyaret Edilen Kripto Para Borsaları

  Söz konusu verilere göre Haziran ayında yine en çok ziyaret edilen kripto para borsası, işlem hacmi ile dünyanın en büyüğü olan Binance borsası oldu. Dünya üzerinde, Haziran ayında en çok ziyaret edilen 20 kripto para borsası listesine Türkiye’den yalnızca Paribu borsası girdi. Verilere göre Paribu, Haziran 2021’de 4 milyon ziyarete ev sahipliği yaptı. ICO Analytics verilerine göre Haziran ayında en çok ziyaret alan ilk 10 kripto para borsası şöyle:

  1. Binance – 150 milyon
  2. Coinbase – 71 milyon
  3. Indodax – 20 milyon
  4. PancakeSwap 18 milyon
  5. Kraken – 13 milyon
  6. Bybit – 12 milyon
  7. Gate.io – 11 milyon
  8. UpBit – 11 milyon
  9. Wazirx – 10 milyon
  10. Uniswap – 9 milyon
  1. Paribu – 4 milyon

  Haziran ayında en fazla ziyaret alan 20 kripto para borsası arasında, geçtiğimiz aya göre ziyaretlerde en az düşüş yaşayan borsa %9’luk azalma ile Bybit borsası oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle