Harmony (ONE) Coin Nedir, Nasıl Alınır? Hangi Borsada Var?

  Kripto para yatırımcılarının radarına takılan Harmony (ONE) coin, son dönemde hızlı yükseliş hareketleri ile gündeme gelmektedir. Yatırımcılarına yeni kazanç fırsatları sunan Harmony (ONE) coin nedir, nasıl alınır, avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Böylelikle ONE coin yatırım stratejinizi belirleyerek kazançlarınızı arttırabilirsiniz. 

  Harmony (ONE) Coin Nedir?

  Harmony (ONE) projesi, merkeziyetsiz uygulama (DApp) oluşturulması ve kullanılmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış blockchain tabanlı platformdur. Harmony ağı, saniyeler içinde blok oluşturmasını sağlayarak blockchain alanında geniş bir kullanım alanına sahiptir. Harmony ağı ile merkeziyetsiz uygulamaların çalışma biçimi yenilenebilir. Projenin web sitesine göre Harmony ağının yerel kripto para birimi ONE coindir ve 2019 yılında kripto para piyasasına sürülmüştür. 

  ONE Projesi ve Whitepaper

  Harmony, projesinin temel amacı, çapraz bölümlü sözleşme ve çapraz zincir altyapısı sunarak merkeziyetsiz uygulamaların kullanılmasını kolaylaştırmaktır. Harmony ağı, blockchain teknolojilerinin kalbindeki sorunları çözmeye çalıştığı için giderek popülerlik kazanmaktadır. Harmony (ONE) coin Whitepaper’ı hakkında merak edilen detaylı bilgilere ulaşmak için https://www.harmony.one/ bağlantı adresine göz atmanız yeterlidir. 

  ONE Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Harmony (ONE) kripto para projesi, blockchain dünyasının tanınmış isimlerinden Stephen Tse tarafından kurulmuştur. Pennsylvania Üniversitesi'nde doktorasını tamamlayan Tse, kriptografik protokoller ve tip teorisi uzmanı olarak tanınmaktadır. Dr Tse öncülüğünde geliştirilen Harmony projesinin kurucu ekibi on iki kişiden oluşmakta ve bunların yedisi Google, Apple, Microsoft ve Amazon gibi şirketlerin eski çalışanlarıdır. Merkeziyetsiz bir sistem benimseyen Harmony ağının arkasında herhangi bir ülke bulunmamaktadır. 

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  ONE Coin, Harmony blok zincirinin yerel kripto para birimidir. Yerli kripto para yatırımcılarının büyük ilgisini çeken Harmony ağı ve ONE coin sektörde geniş bir kullanım alanına sahiptir. ONE coinin kullanıldığı yerlerden bazıları şunlardır:

  • ONE topluluğundaki Madencilik ödülleri, 
  • Gaz ücretleri, 
  • İşlem ücretleri 
  • Oylama dahil olmak üzere Harmony zincirindeki tüm işlemler
  • Düğümler arasında oylama
  • Blok zincirinde önemli değişiklikler/yükseltmeler önerildiğinde 

  ONE Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Harmony ağı, işlem hızı ve doğrulamaya odaklanan blok oluşturmada devrimsel yenilikler getirmesiyle diğer kripto para projelerinden farklılaşmaktadır. Şirket, veri parçalama sürecini ortaya çıkararak düğümlerin (node) doğrulama sürelerini önemli ölçüde azaltmasıyla sektördeki tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. 

  Düğüm koruması ve doğrulama işlemlerinin güvenliğine büyük önem veren Harmony, tarafsız ve öngörülemeyen parça üyeliği oluşturmak amacıyla Doğrulanabilir Rastgele Fonksiyon (Verifiable Random Function, VRF) sistemini geliştirmiştir. Böylelikle, düğüm ve doğrulayıcıların tamamen rastgele biçimde görevlere atanması mümkün olmaktadır.  Projenin Harmony Grants isimli hibe programı, inovasyonu desteklemeyi ve geliştiricileri Harmony mainnet'ine çekmeyi amaçlayarak benzersiz bir iş ortaya koymaktadır. 

  Güncel ONE Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 ONE fiyatı %harmony+try% TL. Döviz cinsinden ise %harmony+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Harmony Coin 24 saatte %harmony+yuzde%.

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken Harmony (ONE) coin fiyatındaki gelişmeler de yatırımcıların dikkatini çekiyor. ONE coin yatırımı yapmadan önce mutlaka güncel piyasa trendlerine dikkat edilmelidir. Usta analistler ONE coin al-sat işlemleri öncesinde teknik analizdeki destek-direnç noktalarına göre hareket edilmesi halinde maksimum kazanç elde edilebileceğini söylemektedir. 

  ONE Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  ONE coin avantajları şunlardır:

  • Harmony ağındaki gaz ücretleri de Ethereum blok zincirinden 1.000 kat daha düşüktür. Bu, katman 2 çözümlerinin ne kadar hızlı ve enerji açısından verimli olabileceğinin bir göstergesidir.
  • Harmony 2 saniyelik bir kesinliğe sahiptir, bu da blok zincirine 2 saniye içinde bir bloğun eklendiği anlamına gelir. Böylelikle işlemlerin çok hızlı gerçekleşmesini destekler.
  • Harmony blok zinciri, 'sharding' adı verilen bir çözüm kullanır. Burada, parça adı verilen daha küçük alt zincirler, kendi işleme yetenekleriyle oluşturulur.
  • Harmony blok zinciri, yüksek işlem hızları elde etmek için Hızlı Bizans Hata Toleransı (FBFT) protokolünü kullanır.

  ONE coin dezavantajları şunlardır:

  • ONE coin yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Merkeziyetsiz uygulama platformlarının sayısı arttıkça ONE coin talebinde düşüş meydana gelebilir. 

  ONE Coin Hangi Borsalarda Var?

  Altcoin yatırımcıları arasında giderek popülerlik kazanan ONE coin popüler kripto para borsalarında da listelenmektedir. ONE coin listeleyen kripto para borsaları arasında yerli yatırımcıların da tercih ettiği pek çok kripto para alım satım platformu vardır. Harmony (ONE) coin listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Huobi Global
  • Bybit
  • KuCoin
  • Gate.io
  • FMFW.io
  • MEXC
  • OKX
  • Binance TR
  • AscendEX
  • Crypto.com
  • WazirX
  • AAX
  • Probit Global

  ONE Coin Piyasa Bilgileri

  Son dönemin gözde altcoinlerinden biri olan ONE coin piyasa bilgileri yatırımcılar tarafından yakından takip edilmektedir. Kripto para topluluğunun sık sık göz attığı Coinmarketcap platformunda ONE coin piyasa değeri 1,231,152,376 dolar olarak görülmektedir. Ayrıca ONE coin seyreltilmiş piyasa değeri ise 1,388,881,819 dolardır. Maksimum arzı 13,435,252,907 adet olan ONE coinin son verilere göre dolaşan arzı 11.96B seviyesindedir. Bu veriler zaman içinde farklılık gösterebilir.

  ONE Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  1. Adım: ONE coin satın almak için öncelikle listeleme yapan kripto para borsalarından birinin web sitesine girin 
  2. Adım: KYC bilgilerinizi kullanarak borsada ücretsiz hesap açın. 
  3. Adım: Hesabınıza para transferi yapın. 
  4. Adım: Borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak ONE coini seçin ve alım emri girin. 
  5. Adım: Hesabınıza geçen ONE coinleri borsada veya donanım cüzdanlarında tutabilirsiniz. 

  Özet Olarak

  Mayıs 2019'da Binance Launchpad'de ilk borsa teklifinin (IEO) bir parçası olarak başlatılan Harmony (ONE) projesi, ölçeklenebilirlik ve ademi merkeziyetçilik çabaları arasında bir köprü olarak tasarlanmış merkezi olmayan bir blok zinciri platformudur. Veri paylaşımına ve değiştirilebilir coinler ve NFT pazar yerlerinin yaratılmasına odaklanan projenin yerel kripto para birimi ONE coindir. Uzmanlar, ONE Coin geleceği ile ilgili pozitif düşünceler belirtmektedir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle