Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 9 – 16 Nisan 2022

  Kripto para piyasasında belirsizlik devam ederken en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki hareketlilikler yakından takip ediliyor. Altcoin yatırımcıları BTC başta olmak üzere kripto paralarda oluşan satış baskısını ve risk iştahını mercek altına alıyor. Haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projeleri arasında yine işlem hacmi düşük coinler ön planda yer aldı.

  9 – 16 Nisan 2022 tarihleri arasında kripto para piyasasında ilk 100 varlık içinde yer alıp yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerini haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Kyber Network Crystal v2 (KNC)

  Yerli yatırımcıların pek sık tercih etmediği Kyber Network Crystal v2 (KNC) kripto para projesi, geride kalan haftanın en çok kazandıran varlığı oldu. En değerli 100 kripto para birimi içinde en fazla yükseliş elde eden KNC coin, sert düzeltmelerin yaşandığı haftada yatırımcısının yüzünü güldürdü. KNC coin yüzde 14.81 oranında artarak haftalık bazda en fazla değer kazanan altcoin projesi oldu. 

  Son birkaç ayda yükselen Kyber Network projedi, kullanıcılara en iyi ticaret oranlarını sunmayı amaçlayan çok zincirli bir kripto para birimi ticareti ve likidite merkezidir. Son 1 hafta içinde KNC coinin yükselen ivmesinin üç nedeni, on ayrı blok zinciri ağı için desteğin entegrasyonunu, Avalanche (AVAX) ile bir likidite madenciliği programının başlatılmasını ve Kyber Ağının erişimini genişleten genişleyen bir ortaklıklar ve protokol entegrasyonlarıdır. 

  Kyber Network çoklu zincir desteği eklemesiyle altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Kyber Network'e destek sağlayan en büyük faktörlerden biri, protokolün kripto para ekosistemindeki en iyi zincirlerle entegre olmasıydı. Ağdaki ana merkezi olmayan değişim arayüzü olan KyberSwap, artık Ethereum, Avalanche, Polygon, BNB Smart Chain, Aurora, Arbitrum, Fantom, Oasis, Velas ve Cronos dahil olmak üzere on ayrı ağda ticaret sunmaya başladı. KNC fiyatı, on blok zinciri ağına erişimi genişlettikten ve Uniswap v3 ile entegrasyondan sonra hızlı yükseldi.

  Audius (AUDIO)

  Altcoin piyasasında adından sık sık söz ettiren Audius (AUDIO) coin de haftalık bazda yatırımcısını sevindirdi. AUDIO coin geride kalan 7 gün içnide yüzde 12.02 oranında artarken, diğer projeler arasında öne çıkmayı başardı. Yerli yatırımcıların da portföylerinde yer vermek istedikleri AUDIO coindeki bu yükselişin arkasında kripto para basınına yansıyan olumlu haberlerin etkisi büyük oldu. 

  Merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki projelerin görünümü, küresel olayların bir kombinasyonunun geleneksel finansal sistemlerin dışında fon tutmanın faydalarını vurgulaması nedeniyle son aylarda iyileşmeye başladı. AUDIO coin projesinde, saldırı nedeniyle maruz kaldığı bir başka olumsuz etkilerin ardından hızlı toparlanma sinyalleri görüldü. CEO Philip Zentner'e göre protokol, önümüzdeki yedi gün içinde gerçekleşecek bir denetime hazırlanıyordu. Kripto para sektöründe birçok şirketin protokolü denetleyerek yükseliş hareketini desteklemiş oldu. 

  ApeCoin (APE)

  Haftalık bazda yüzde 11.47 oranında artan ApeCoin (APE) coin, yatırımcısına ciddi oranda kazanç sağlayan altcoin projelerinden biri oldu. Kripto para piyasası genelinde sert satışlar görülmesine rağmen APE coin 7 gün içinde yükseliş hareketini korumayı ve pozitif kanatta kalmayı başardı. APE coin fiyatının artmasında projenin arkasındaki geliştirici ekipten gelen açıklamalar da etkili oldu. 

  APE fiyatının yukarı yönlü kurulumu, Robinhood platformunun ApeCoin'i listeleyebileceğine dair söylentilerin patlak vermesiyle gündeme geldi. ApeCoin (APE) piyasa değeri, 2022'nin ikinci çeyreğinde, geniş çapta izlenen, klasik bir teknik modelin dışına çıktığı için yaklaşık yüzde 250 oranında büyüme potansiyeli içerdi. Analistlere göre APE fiyatında "boğa flaması" devam etti. 

  Grafiklere bakıldığında APE coin fiyatı, bir "boğa flaması" grafik modeli gibi görünen üst trend çizgisinin üzerine çıktı. Boğa flamaları, fiyat güçlü bir yükseliş trendinin ardından üçgen benzeri bir yapı içinde birleştiğinde ortaya çıkar. Pek çok geleneksel analist, bunları devam kalıpları olarak görür, çünkü bunlar tipik olarak fiyatın önceki eğilimi yönünde kırılmasıyla sonuçlanır. ApeCoin için yükseliş düzeni, popüler bir perakende aracılık şirketi olan Robinhood'un ticaret platformunda APE'yi listeleyeceği yönündeki spekülasyonlar arasında iki gün içinde hızla yükseldi. 

  Moonbeam (GLMR)

  Altcoin piyasasında sık sık ön plana çıkmaya başlayan Moonbeam (GLMR) coin son 7 gün içindeki değer kazanmasıyla yatırımcısını sevindirdi. GLMR coin fiyatı 9 Nisan tarihinden bu yana sert satışlara rağmen yüzde 8.65 artıda kalmayı başardı. Hafta başında GLMR coin yatırımı yapanlar, piyasadaki sert düşüşlere rağmen kazanç sağlamayı başardılar. 

  Polkadot'un (DOT) ağlar arası ekosisteminde dApp'ler için ilk akıllı sözleşme platformu olan Moonbeam Network tüm dikkatleri üzerine çekti. Projenin mühendisleri, gerçekleştirilen ilk kilometre taşlarının bir özetini paylaştı. 200 bin cüzdan, 3 milyon işlem, 225 milyon dolarlık GLMR stake edildi: Moonbeam'in ilk günlerinde gelen bu devasa hareket, altcoin yatırımcılarının da dikkatinden kaçmadı. 

  Moonbeam Network, 11 Ocak 2022'de manşetlere çıkan lansmanından bu yana, teknik geliştirme ve çözümlerinin benimsenmesi açısından bir dizi önemli kilometre taşını geride bıraktı. Moonbeam'in ekibi, araçlarının şu ana kadar 200.000 aktif hesap tarafından yetkilendirilen üç milyondan fazla işlemi gerçekleştirdi. Moonbeam'in meraklıları, 92 milyon GLMR jetonunu stake etme modülüne kilitledi. 

  Moonbeam ile halihazırda 30'dan fazla proje entegre edildi. Yeni ekipler uygulamalarını sürekli olarak Moonbeam'e dağıtıldı. Moonbeam Network, Polkadot'un parachain ekosistemini dApp'lerin katılımına uygun hale getirmek için tasarlandı. Projedeki gelişmeler altcoin yatırımcılarından gelen taleple birleşince GLMR coin fiyatındaki artış hız kazandı. 

  Shiba Inu (SHIB)

  En büyük mem kripto para birimlerinden biri olan Shiba Inu (SHIB), haftalık bazda çok kazandıranlar listesindeki yerini aldı. Listenin 5. sırasında bulunan SHIB coin, son 7 gün içinde yüzde 7.78 oranında değer kazandı. Özellikle son dönemde Ethereum balinalarının yoğun ilgisini çeken SHIB coindeki bu artış yatırımcıları sevindirdi. 

  Robinhood platformundaki Shiba Inu listesi, bir süredir üzerinde çalışılan bir listeydi. Ticaret platformu, meme parasının listelenmesiyle ilgili pek bir şey söylememiş olsa da, sosyal medyada listeleme için dökülen büyük desteği görmenin sonunda bir şeyler vereceği oldukça açıktı. Son zamanlarda Robinhood, platformda işlem yapmak için meme parasını listelediğini ve bunu takiben Shiba Inu ile ilgili birçok olumlu faaliyet olduğunu duyurdu. SHIB listeleme haberi 

  OKB (OKB)

  Popüler kripto para platformlarından OKX borsasının yerel kripto para birimi OKB (OKB), haftalık bazda olumlu sinyalleriyle dikkat çekti. Sert satış baskısına rağmen artıda kalmayı başaran OKB coin fiyatı son 1 hafta içinde yüzde 6.69 oranında arttı. Yerli yatırımcıların da büyük ilgisini çeken OKB coin fiyatındaki bu artış yatırımcılarda heyecan yarattı. 

  Malta merkezli kripto para borsası OKX tarafından piyasaya sürülen OKB hızlı yükseliş hareketiyle gündeme geldi. OKX borsası, yakın zamanda yeni IEO (Initial Exchange Offering) projesini duyurdu. Dev borsanın yeni IEO’sunun ilk projesi, Coinbase’in yatırım yaptığı kart oyunu Gods Unchained oldu. 

  Wu Blockchain’e göre OKB sahiplerinin de bu projeye yönelik farming sürecine katılabilmesi, OKB fiyatındaki yükselişin başlıca sebeplerinden biri olarak görüldü. OKB'nin temel amacı, olası dijital varlık projelerini OKEx kullanıcıları ve profesyonel yatırımcılarla buluşturmaktır. OKB ağı aracıları ortadan kaldırır ve tamamı ücretsiz olarak müşteri ile doğrudan ilişkiye giren çözümler sunar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle