Kripto Para

Dev şirket, en büyük kripto fonunu hayata geçirdi

  Andreessen Horowitz tarafından yapılan duyuru, kripto para sektöründe heyecanla karşılandı. Dev şirket, 2.2 milyar dolar değerinde girişim fonu kurduğunu ve kripto para alanına yoğunlaşacağını açıkladı…

  Uzun bir süredir kurulması beklenen dev kripto para fonu hakkında ilk resmi açıklama nihayet geldi. Yönetiminde tecrübeli fon yöneticileri Chris Dixon ile Katie Haun’a yer veren fon, 2.2 milyar dolar değerinde olacak. Şirketin bu zamana kadar en büyük girişim fonu olarak hayata geçecek.

  Kripto para basınında geniş yankı bulan fon, yatırımcılardan da büyük ilgi gördü. Dev girişim fonunun kripto para ağlarına ve sektördeki kurucular ile ekiplerine yatırım yapacağı ifade edildi. Şirketin Crypto Fund III ismiyle tanıttığı bu fon, şu ana kadar kurulmuş en büyük kripto fonu olma unvanını taşıyor.

  Finans Dünyasının Önemli İsimleri

  Kripto para sektörünün, finans dünyasında giderek ana akım bir unsur haline gelmeye başlaması, fonun kuruluşunda önemli bir gerekçe olarak gösterildi. 2013 yılından bu yana pek çok farklı alan yatırım yapan Andreessen Horowitz şirketi, portföyüne kripto para sektörünün önemli isimlerini ekliyor.

  Ava Labs, Coinbase, Compound, Dapper Labs, Robinhood, Uniswap gibi pek çok popüler isim portföyde yer alıyor. Kripto para basınında geniş yankı bulan haberlere göre Coinbase Nasdaq’ta arz edilince 449.2 milyon dolarlık Coinbase hissesi sattı.

  Kripto Sektörüne Yatırımlar Artıyor

  Edinilen bilgilere göre 2.2 milyar dolarlık dev kripto para fonu, sektörün en heyecanlı alanlarına yoğunlaşacak. Son paylaşımlarda konu hakkında detaylı açıklamalara yer verilirken, erken aşamadaki projelere de tohum yatırımı verileceği belirtildi. Erken seviyedeki girişimlerin destekleneceği fon aynı zamanda ileri seviyelere ulaşmış projelere de kaynak ayıracak.

  Anthony Albanese, Andreessen Horowitz şirketinin kripto para alanına yönetici olarak atandıktan sonra tüm dikkatleri üzerine çekti. Fon yönetiminde önemli isimlerin olması da dikkatlerden kaçmadı. Andreessen Horowitz bünyesinde Joe Biden’a danışmanlık yapmış Tomicah Tillemann gibi isimler yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle