Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 27 Kasım – 4 Aralık 2021

  Kripto para piyasasında çok hareketli bir dönemden geçilirken, altcoin yatırımcıları da portföylerindeki kazanç-kayıp oranlarına dikkat ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatında görülen değişimler altcoin piyasasında volatiliteyi arttırıyor. Geride kalan 7 günlük sürede popüler altcoin projeleri kayıp yazsa da bazı altcoin projelerinde yatırımcıların yüzü güldü.

  27 Kasım ile 4 Aralık 2021 tarihleri arasında haftalık bazda en çok kazandıran altcoin projelerini ve gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Terra (LUNA)

  Kripto para piyasası genelinde sert düşüşler yaşanmasına rağmen haftanın en çok kazandıran altcoini Terra (LUNA) coin oldu. Piyasa genelinde düşüş yaşanırken LUNA coin fiyatında boğa rallilerinin görülmesi sebebiyle yatırımcıları sevindiren bir performans ortaya çıktı. LUNA coin son 7 gün içinde yüzde 24.02 oranında değer kazanarak haftanın yatırımcısına en çok kazandıran altcoini oldu. 

  En değerli ilk 10 kripto para birimi içine girmeyi başaran LUNA coin, geride kalan haftada piyasadaki düşüş trendine rağmen yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. LUNA coinin yükselişinde kripto para biriminin gelişimi ve önemli haberlere etkili oldu. 

  Kripto para sektöründe Cosmos tabanlı Terra ağı için yerel kripto para birimi olan LUNA coin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.56 dolar seviyesine çıktı. Fiyat artışı, Dogecoin'i onuncu sırayı almak için çevirdikten sonra, kripto para birimini piyasa değeri açısından kripto piyasasının en büyük on listesine koymuş oldu.

  UNA, erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra hafifçe düşmesine rağmen CoinGecko'dan alınan verilere göre, yatırımcılarına ciddi bir kazanç sağladı. Terra blok zinciri, Cosmos yazılım geliştirme kiti kullanılarak oluşturulmuştur. 

  Ağ öncelikle dolar veya euro gibi çeşitli fiat para birimlerine sabitlenmiş algoritmik stabil paralar oluşturmak için kullanılmaktadır. LUNA, bu sabit paraları basmanın yanı sıra ağ ücretlerini ödemek ve yönetişime katılmak için kullanılan projenin yerel kripto para birimidir. Terra, Polkadot, Cardano, Solana ve Ethereum'un arkasındaki en büyük beşinci katman 1 akıllı sözleşme özellikli blok zinciridir.

  Stacks (STX)

  Haftalık bazda yatırımcısını sevindiren bir diğer altcoin ise Stacks (STX) oldu. Altcoinler arasında düşüş trendine karşı başarılı şekilde direnen STX coin son bir hafta içinde yüzde 7.87 oranında değer kazanmayı başardı. STX coin fiyatındaki pozitif görünümün ardından pek çok önemli gelişme yer aldı. 

  Kripto para sektöründe altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği usta analistler de STX coin grafiğini yorumladı. STX coin grafiği, belirli zaman çerçevesi grafiğinde bir fincan kulp formasyonu gösterdi. Bunun sonucunda beklenen ralli geldi ve STX coin fiyatı, belirli zaman diliminde Çift Dip modelinden bir çıkış sağladı.

  STX kripto para biriminin hızlı yükseliş hareketiyle birlikte işlem hacmi 390.4 Milyon dolar seviyesine çıktı. Bu gelişmenin altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmaması da yükseliş trendini sürdürdü. Kripto para basınında geniş yankı bulan STX coin rallisinde proje gelişmeleri etkili oldu. 

  Polygon (MATIC)

  Yerli kripto para yatırımcılarının da cüzdanlarında ve portföylerinde bulunan Polygon (MATIC), bir kez daha haftanın en çok kazandıranları listesine girdi. Son dönemde önemli boğa rallileri yapmasıyla yatırımcıların dikkatini çeken MATIC coin fiyatındaki artış yatırımcıları sevindirdi. Piyasa genelindeki düşüşe rağmen MATIC fiyatı son 7 günde yüzde 6.65 oranında değer kazandı ve yatırımcısını teselli etti. 

  Polygon ağında yapılan güncelleme duyurusu, MATIC coin yükselişi arkasındaki temel itici güç oldu. Söz konusu duyuru, matic.js olarak adlandırılan yeni açık kaynaklı javascript kitaplığının, Polygon ağındaki para yatırma, çekme ve diğer transfer türleri için API'ler sağlayacağını bildirdi.

  Çok sayıda uygulamada zaten kullanılmış olan selefine göre her şey dahil bir gelişme olarak çalışan en son sürüm olması sebebiyle büyük önem taşıdı. Farklı ekosistemleri destekleyebilmesini sağlarken, geliştiricilerin uygulamaları sorunsuz bir şekilde oluşturmasına ve dağıtmasını sağlayacak bu güncelleme MATIC fiyatını hızla yükseltti. Ayrıca bu, yakın zamanda iş akışı otomasyon platformu PARSIQ'a CryptoPotato olarak entegre edilen Ethereum L2 çözümünden gelen en son gelişme oldu.

  UNUS SED LEO (LEO)

  Düşük hacimli altcoin projelerinden biri olan UNUS SED LEO (LEO) coin haftanın en çok kazandıran altcoinleri listesinde yer almayı başardı. Piyasa genelindeki düşüşe iyi direnen LEO coin fiyatında yüzde 3.38 oranında artış görüldü. Bu performansı sayesinde LEO coin daha geniş bir altcoin yatırımcısı tarafından kabul görmeye başladı. 

  Yerli altcoin yatırımcılarının uzak olduğu bu kripto para birimi kendisini "iFinex ekosisteminin kalbindeki yardımcı program belirteci" olarak markalaştırdı. Son dönemde altcoin piyasasında en çok hareket edenlerden biri olurken yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. 

  Başarılı altcoin analistlerine göre, boğalar LEO coin fiyatını direncin üzerine çıkarmaya ve onu sürdürmeye çalıştı. Başarılı olurlarsa, LEO/USD çifti, yukarı hareketin onu yeni rekorlara taşıyabilecek bir sonraki ayağına başlayabileceği belirtildi. Son 7 günlük performansa bakıldığında LEO coin de yatırımcısının yüzünü güldüren altcoin projeleri arasında yer aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle