Kripto Para

Kurumsal fonda kilitli 16 bin BTC harekete geçiyor!

  Kripto para sektörünün tanınmış şirketlerinden QCP Capital, Grayscale fonunda kilitli 16 bin BTC’nin kilidinin açılması hakkında açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamada, bu Bitcoin’lerin harekete geçmesinin fiyata pek etki etmeyeceği belirtildi…

  Kripto para piyasasında belirsizlikler devam ederken, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı da yakından takip ediliyor. Dijital varlık alım satım şirketi QCP Capital tarafından yapılan açıklamalar, basında geniş yankı buldu. Şirket, Grayscale fonunda kilitli 16 bin Bitcoin’in kilidinin açılmasıyla birlikte BTC fiyatında ciddi bir hareket görülmeyeceğini açıkladı. 

  QCP Capital’in deneyimli kripto para analistleri, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) üzerindeki varlıklarla ilgili çarpıcı bir değerlendirme yaptı. GBTC’nin önümüzdeki haftalarda BTC fiyatında dalgalanmalar yaratabileceği bir hamleye imza atabilir olması şimdiden analistlerin gündemine girdi. 

  GBTC’de 16 Bin BTC Serbest Kalacak

  Kurumsal yatırımcıların kripto para yatırımı yaptıkları en popüler fonlardan olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), 6 aylık kilitleme dönemi sonrası kilidin açılmasına doğru ilerliyor. Her ne kadar bu işlem sık yaşanan bir olay olsa bile, bu ay kilidi açılacak olan BTC miktarı, piyasa dalgalanmasında kritik bir önem taşıyabilir. 18 Temmuz tarihinde mevcut kur ile 530 milyon dolara tekabül eden 16 bin 240 adet BTC’nin kilidi açılacak ve bu varlıklar kullanılabilir olacak. 

  Kripto para alım satım şirketi QCP Capital analistleri, son dönemde toplulukta sık sık tartışılan bu konuya değindi. Analistler bu süreçte endişe duyulması gereken bir durum olmadığını şu ifadelerle açıkladı: “Yaklaşan kilit açılma olayı, GBTC'ye 6 ay önce doğrudan abone olan kurumsal yatırımcılar için ve 2021'in ilk çeyreğindeki tüm yeni pozisyonları içeriyor.”

  “BTC Fiyatına Etki Etmez”

  Deneyimli analistler, kilidi açılan 16 bin BTC’nin fiyat üzerinde etkili olmayacağını şöyle ifade etti: “Açık olmak gerekirse, kilidi açılacak olan BTC'lerin, GBTC haricinde genel anlamda piyasaya önemli bir etkide bulunmasını beklemiyoruz. Daha önceden ayni olarak abone olan büyük kurumsal pozisyonların çoğuna ait yatırımlarının kilidi zaten açıldı ve mevcut fiyattan satış yapmadılar.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle