Usta analist: FUD dalgasına rağmen BTC’de durum iyi

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı analistlerden Michael van de Poppe, Youtube kanalından yeni bir video yayınladı. Deneyimli analist, Bitcoin fiyatında kritik destek ve direnç noktalarına dikkat çekerken, piyasada beklediği seviyeleri açıkladı…

  Tecrübeli kripto para analisti Michael van de Poppe, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) analizlerine devam ediyor. Youtube kanalından yeni bir video paylaşan analistin görüşleri geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından takip ediliyor. Poppe, daha önceki açıklamasında BTC fiyatının 14 bin dolara gerilememesi için 18.300 dolardan geçen direnci kırması gerektiğini söylemişti.

  Usta analist, mevcut koşullarda Bitcoin için yükseliş başlatabilecek direnç seciyesini açıkladı: “BTC grafiğinde şu anda 16.900 dolar seviyesi aşılması gereken kritik bir bölge gibi görünüyor. Buranın üstündeki ilk direnç noktası ise 17.500 dolar olabilir.” Poppe, kripto para endüstrisindeki korku ortamına rağmen Bitcoin’in iyi direndiğini sözlerine ekledi: “Son haftalarda yaşanan FUD dalgasını göz önüne aldığımızda BTC fiyatının hala 16.800 seviyelerinde olması inanılmaz.”

  Bitcoin Destek ve Direnç Seviyeleri

  BTC analizi ile dikkatleri üzerine çeken Michael van de Poppe, Bitcoin fiyatında ilk direncin ve desteğin kırılmasıyla birlikte görülebilecek seviyeleri sıraladı: “17.500 dolar direncinin kırılmasının ardından ise bir sonraki direnç noktasının 17.700 dolar olabileceğini düşünüyorum. Bu seviyenin ardından altcoinlerin de uyandığını görebiliriz. Şu anda 16.900 seviyesinden bir geri dönüş olup olmayacağı önemli. Destek tarafında ise 16.200 civarının savunulduğunu gördük.”

  Tecrübeli analistin görüşleri sosyal medyada büyük ilgi görürken, Bitcoin’in yükseliş trendine devam edebilmesi için öncelikle 16.700 dolarda tutunması gerektiğini belirtti. Şimdilik durumun iyi seyrettiğini hatırlatan analist, 17.500 ila 17.700 dolara kadar devam etmek için 17.000 doları kırmadan önce bazı yatay konsolidasyonlar görülebilir.” uyarısında bulundu.

  Usta Analistten Altcoin Yorumu

  Michael van de Poppe, Youtube kanalından yayınladığı analiz videosunda popüler altcoinleri de yorumladı. Kripto paraların teknik açıdan 19 aydır ayı piyasasında olduğunu belirten analist şunları söyledi: “SOL ve MATIC döngüsüne rağmen özellikle altcoinler, Mayıs 2021’den bu yana toplu olarak çöküyor. Daha uzun bir zaman diliminde gerçekleşecek ilk alçak dip değer, rahatlama için büyük bir tetikleyici olabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle