Dogecoin’lerin yüzde 27’si tek bir cüzdanda tutuluyor

  Kripto para topluluğunun favori altcoinlerinden biri olan Dogecoin (DOGE) hakkında çarpıcı açıklama Binance CEO’sundan geldi. Changpeng Zhao, tüm Dogecoin’lerin %27’sinin tek bir adreste bulunduğunu açıkladı…

  Kripto para sektöründe Dogecoin (DOGE) fırtınası esmeye devam ediyor. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği ve son günlerde rekor üstüne rekor kıran kripto para büyük ilgi görüyor. Bu ilgiyle birlikte kripto para dünyasının önde gelen isimleri de açıklamalarında sık sık DOGE hakkında bilgiler paylaşmaya başladı.

  Kripto para dünyasının en büyük borsalarından biri olan Binance CEO’su Changpeng Zhao, son açıklamasında Dogecoin hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. Popüler kripto para biriminin artılarını ve eksilerini değerlendiren Zhao, Elon Musk’ın DOGE’un “havalı PR müdürü” olduğunu söyledi.

  “Elon Musk PR Yöneticisi”

  Binance CEO’su CZ meme coin’e sahip olmanın artılarını ve eksilerini sıraladığı kısa bir analiz paylaştı. Sektörün ünlü ismine göre Dogecoin, projenin “havalı ve eğlenceli PR Yöneticisi” Elon Musk avantajına sahip olmasıyla yükselişini sürdürüyor. Binance CEO’su CZ, tüm DOGE’ların %27’sinin tek bir adrese ait olduğunu açıklamasıyla kripto para basınında dikkatleri üzerine çekti.

  Popüler kripto para biriminin artıları arasında merkeziyetsiz olmasını ve çekirdek ekibinin terk etmesini gösterirken eksileri hakkında şunları sıraladı: “1 adres tüm DOGE’ların %27’sini elinde tutuyor. İlk 20 adres ise tüm DOGE’ların %50’sinden fazlasını tutuyor. Kısmen merkeziyetsiz ve terk edilmiş.”

  DOGE Balinalarını İfşa Etti

  Kirpto para dünyasının en popüler ve en büyük borsası olan Binance CEO’su CZ, DOGE hakkında çarpıcı bilgiler paylaştı. Güncel analizindeki verilerin Coinmarketcap ile elde edilebilen halka açık bilgilerden oluştuğuna dikkat çeken yönetici, balinalara dikkat çekti. 

  CZ’nin açıkladığı rapordaki DOGE balinalarını görmek isteyenler için, bir adresin 34 bin 812 milyon DOGE’u elinde tuttuğu paylaşıldı. Bu miktar, dolaşımdaki 128 bin 233 milyon meme-coin’in % 27.14’üne denk geliyor.Ayrıca bu platform üzerinden Dogecoin’in en iyi 10 balinasının ekran görüntüsü de kolaylıkla görülebiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle