Kripto Para

Bitcoin yatırımı yapmaya hazırlanan Twitter’dan açıklama

  Sosyal medya devi Twitter’ın finansal işler yöneticisi Ned Segal’den çok önemli açıklamalar geldi. Segal, Twitter’ın rezervlerine Bitcoin (BTC) ekleyip eklememeyi değerlendirmeye aldıklarını duyurdu…

  Kripto para piyasalarında kurumsal yatırımların giderek arttığı ve dev şirketlerin Bitcoin yatırımlarına hız verdiği konuşulurken yeni bir gelişme yaşandı. Twitter’ın finansal işlerden sorumlu ismi Ned Segal, şirketin rezervlerine Bitcoin eklemeyi düşündüklerini belirtti. Geçtiğimiz günlerde CNBC kanalına yapılan bu açıklamalar kripto para basınında geniş yankı buldu.

  Twitter Çalışanlarına BTC Ödemesi Yapabilir

  Buna göre Twitter çalışanları ve sağlayıcıları, kendilerine Bitcoin (BTC) ile ödeme yapılmasını talep ederlerse, şirket rezervleri arasına Bitcoin ekleyebilir. Twitter’ın finansal işler yöneticisi Ned Segal bu konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda çalışanlara nasıl ödeme yapabileceğimizi düşüneceğiz. Bitcoin ile ödeme yapılmasını isterlerse bir sağlayıcıya nasıl yapabileceğimizi ve rezervimizde Bitcoin bulundurmamız gerekip gerekmediğini değerlendirmek üzere pek çok ön görüşme yaptık.”

  Twitter’ın ünlü yöneticisinin bu açıklamaları, kripto para basının da gündemine geldi. Kripto para topluluğu, Twitter’ın rezervlerine Bitcoin eklemeye başlamasından umutlandı ve heyecanlandı. Kripto para uzmanlarına göre bu gelişme Bitcoin fiyatını yüksek seviyelere çıkarmak konusunda büyük destek sağlayabilir.

  Twitter’dan Bitcoin Yatırımı Gelecek Mi?

  Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Twitter’ın kardeş şirketi Square firmasının halihazırda Bitcoin (BTC) yatırımcısı olduğu biliniyor. Geçtiğimiz aylarda Square ödeme şirketinin toplam 50 milyon dolarlık Bitcoin satın alımı yaptığını açıklaması, kripto para basınında da geniş yankı bulmuştu. Twitter’dan da benzer bir hamle gelme ihtimali kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı. 

  Square şirketi, kripto para sektöründe MicroStrategy’den sonra Bitcoin’e yatırım yapan ABD merkezli halka açık ikinci şirket olarak adından söz ettirmeyi başardı. Bu haftanın başında Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın da kurumsal rezervine Bitcoin eklediği ortaya çıkınca, kurumsalların BTC ilgisinde artış yaşandı. Kripto para basınında gündem olan gelişmeye göre elektrikli otomobil şirketi, geçtiğimiz ay 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle