Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 11 – 18 Eylül 2021

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir hafta geride kalırken en çok kazandıran altcoin projeleri de belli olmaya başladı. Geride kalan 7 günlük sürede popüler kripto para projeleri yeterli değer artışı gösteremedi. Ancak altcoin piyasasında yerli yatırımcıların da yakından takip ettiği pek çok projede ciddi yükselişler yaşandı.

  11 Eylül ile 18 Eylül 2021 tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerini haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Ren (REN)

  Son 7 gün içinde altcoin piyasasında en çok değer kazanan proje Ren (REN) oldu. REN fiyatı bu performansı ile yüzde 42 oranında yükseldi ve yatırımcısının yüzünü güldürdü. Uzmanlara göre Arbitrum’a kurulan Ren köprüsünün bu fiyat artışında çok önemli bir etki yarattığını ortaya koyuyor. 

  Arbitrum'a zincirler arası bir köprü, protokol yükseltmeleri ve ağ etkinliğindeki istikrarlı artış, REN'in 20 Temmuz'daki düşüşünden yüzde 340 geri tepmesini destekledi. Farklı blok zinciri platformları arasında birlikte çalışabilirlik ve likidite sağlamak için tasarlanmış bir blok zinciri protokolü olan Ren (REN) popülerlik kazanmaya başladı. 

  Merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki faaliyetlerin artmasıyla geçen bir buçuk ayda REN fiyatı güzel ralliler ortaya koydu. REN'de görülen fiyat artışının üç nedeni, sürekli artan aktivite ve RenVM'de kilitlenen toplam değer, Arbitrum'a bir köprünün başlatılması ve RenVM Greycore'un ağın test ağında yayınlanmasıdır.

  Yükselen hacim ve toplam değer kilitlenmesi de altcoin yatırımcılarının REN kripto para birimine ilgi göstermeye başlamasına yol açtı. REN fiyatının yükseliş momentumu, toplam ağ hacmi ve kilitli toplam değer (TVL) verilerinden analistler tarafından da takip edildi. Bu performansı ile REN yatırımcılarına yüzde 42 oranında bir getiri sağlamış oldu. 

  Avalanche (AVAX)

  Altcoin piyasasında zaman zaman boğa rallileri ile adını duyuran Avalanche (AVAX) projesi, geride kalan haftanın en çok değer kazananları arasında yer almayı başardı. REN kadar değer kazanan AVAX fiyatında da yüzde 42 oranında bir artış görüldü. Yatırımcılar bu artıştan memnun kalırken, analistler AVAX fiyatının neden bu kadar arttığına ayrı bir parantez açtı. 

  Avalanche (AVAX), düşük ücret ortamı ve Ethereum (ETH) ağından yatırımcıları ve likiditeyi çeken "Avalanche Rush" teşvik programının başlatılması sayesinde büyük ilgi gördü. AVAX katman protokolü, Cointelegraph Markets Pro'nun verilerine göre, bir süredir olumlu piyasa koşulları gösteriyor. 

  AVAX için VORTECS Skoru, 13 Eylül'de yeşil bölgeye yükseldi ve sonraki iki gün içinde fiyatın yüzde 40 artmasıyla yeni bir boğa rallisi başlattı. Uzman analistlere göre, AVAX için fiyat ve ivme artışı, Polychain Capital, Three Arrows Capital ve Dragonfly Capital gibi büyük fonların Avalanche ekosistemine 230 milyon dolarlık bir yatırım turuna katıldığının duyurulmasının ardından geldi.

  Audius (AUDIO)

  Son dönemin en çok kazandıran altcoinlerin arasında yer alan Audius (AUDIO) haftanın hızlı yükselenlerindendi. 11 Eylül ile 18 Eylül 2021 tarihleri arasında AUDIO token fiyatı yüzde 26 oranında değer kazandı. Piyasadaki sert düzeltmelere rağmen yatırımcılarına sunduğu kazançla yüzleri güldüren AUDIO fiyatı da analistlerin radarındaydı.

  Audius platformu, aracıları müzik endüstrisinden çıkarmayı ve hayranların, abonelerin ve yaratıcıların birbirleriyle doğrudan etkileşime girmesine izin vermeyi amaçlayan merkezi olmayan bir müzik paylaşım ve akış protokolüdür. Cointelegraph Markets Pro'nun verilerine göre, AUDIO için piyasa koşulları bir süredir uygun seviyede gösteriyor. 

  VORTECS Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının birleşiminden bazı sonuçlar ortaya koyuyor. AUDIO token için VORTECS Skoru geçen haftanın çoğunda yeşilde kaldı ve ertesi gün fiyatın yüzde 38 artmasıyla birlikte, 14 Eylül'de tarihinde 77'ye ulaştı.

  AUDIO için fiyat ve işlem hacmindeki artış, Katy Perry, Nas ve The Chainsmokers gibi birçok tanınmış müzisyenin Audius için 5 milyon dolarlık bir stratejik fonlama turuna katıldığının duyurulmasının ardından geldi. Bu gelişmeler, altcoin piyasasında AUDIO tokene olan talebi arttırdı ve kripto para haftanın en çok kazananları listesine girdi. 

  Cosmos (ATOM)

  Haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri arasında yüzde 26 oranında artan Cosmos (ATOM) da yer aldı. Cosmos projesinin yaşadığı geliştirmeler ATOM kripto para birimine olan talebi arttırdı. Yatırımcısının yüzünü güldüren ATOM için analistler önemli açıklamalar paylaştı. 

  Blok Zincirler Arası İletişim Protokolü (IBC), son 30 gün içinde popülaritesinde büyük bir artış gördü ve Cosmos blok zincirine artan bir ilgi olduğunu gösterdi Map of Zones'un en son verilerine göre, son 30 günde 780.000'den fazla IBC transferi gerçekleşti ve ağ 3.2 milyonun üzerinde işlem gerçekleştirdi. 

  Bu gelişmeler ATOM fiyatının artmasını sağlarken bir yandan da borsalardaki ATOM hareketliliği yatırımcıları heyecanlandırdı. Ağ üzerinde kurulan köprüyle birlikte Cosmos kullanıcı sayısında hızlı artış aynı zamanda ATOM fiyatındaki yükselişin destekleyicisi oldu. 

  SushiSwap (SUSHI)

  11 Eylül ile 18 Eylül tarihleri arasında sert düzeltmeler gören kripto para piyasasına rağmen SushiSwap (SUSHI) da iyi oranda değer kazandı. Geride kalan 7 günde SUSHI fiyatı yüzde 23 oranında artarak yatırımcılarının yüzünü güldürdü. SushiSwap, şu anda pazarın en hızlı büyüyen DeFi protokollerinden biri olarak dikkat çekiyor.

  Ağustos 2020'deki lansmanından bu yana, SUSHI protokolün ilk 10'dan biri olması sadece bir yıl aldı. Aslında, birçok yönden ayrıldığı protokol olan Uniswap'ı geride bıraktı. Ancak, görünüşe göre bu SushiSwap için geçerli ve bazı uzmanlara göre SUSHI fiyatı daha fazla büyümeyebilir. 

  SUSHI fiyatındaki son yükseliş hareketi, Arbitrum'un ana ağının başlatılmasıyla ortaya çıktı, Bu gelişmeler SUSHI fiyatının ve protokolün o kadar hızlı büyümesine izin verdi ki, protokolün içinde kilitli neredeyse 30 milyon dolar olması dikkatlerden kaçmadı. Analistler SUSHI fiyatındaki yükselişin belirsizliğini koruduğunu vurguluyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle