Kripto Para

Gemini borsasından BTC karbon emisyonuna karşı 4 milyon dolarlık bağış

  Kripto para sektörünün en popüler borsalarından biri olan Gemini, sektör temsilcilerinin beğenisini toplayan işlere imza atmaya devam ediyor. Borsa kurucuları, Bitcoin karbon emisyonunu karşılamak için 4 milyon dolar harcadı…

  Kripto para dünyasının tanınmış isimleri Cameron ve Tyler Winklevoss ikizleri tarafından kurulup yönetilen Gemini borsasından yeni açıklama geldi. Çevre bilincini geliştirmek ve son dönemde artan çevre kirliliği tartışmalarına dikkat çekmek için popüler borsadan yeni bir bağış yapıldı. 

  Gemini Green isimli proje başlatan ikizler, projenin temelini atan ve kar amacı gütmeyen Climate Vault ile ortaklık anlaşması yaptı. Popüler kripto para borsası, sıcak ve soğuk cüzdanlarında tuttuğu toplam 250 binden fazla BTC için çevre dostu hamleler gerçekleştirdi. Bu Bitcoin’lerin çevreye verdiği zararı telafi edebilmek için Climate Vault kuruluşuna 4 milyon dolar değerinde bağış yaptı.

  Bitcoin Karbon Emisyonu Azalacak

  Kripto para basınında geniş yankı bulan bu bağış, devlet tarafından regüle edilmiş emisyon üst sınırı ve ticareti sisteminden karbon izini almak için kullanıldı. Firmanın BTC emisyonunu azaltmak için aldığı krediler yaklaşık 341 bin metrik ton karbonun atmosfere salınımını önleyeceği için büyük beğeni topladı.

  Konu hakkında açıklamalarda bulunan ikizlerden Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, bu anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi: “Yenilenebilir kaynaklarla yapılmayan madenciliği telafi edebilmek ve Bitcoin’in emisyonunu azaltmak için Climate Vault ile anlaşmış olmaktan gurur duyuyorum.”

  Gemini Green Projesi Dikkat Çekiyor

  Kripto para sektöründe son dönemde tartışılan Bitcoin karbon salınımı yönündeki iyileştirici hareketler hız kazandı. Popüler kripto para borsası Gemini, kar amacı gütmeyen Climate Vault kuruluşu ile hayata geçirdiği ortaklık kapsamında önemli işlere imza atacak. Bu kapsamda kripto para sektörünün daha sürdürülebilir olması için Gemini Green projesi üzerinden bu alandaki kuruluşlara 1 milyon dolar hibe edilecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle