Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Eylül 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik ortamı devam ederken gözler Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimlere çevrildi. Lider kripto para birimi BTC üzerinde etkili olan gelişmeler piyasa değerine göre ilk 10’da bulunan altcoin fiyatlarını da etkiliyor. Piyasadan negatif ayrışan bazı altcoinlerde yükseliş hareketleri takip ediliyor.

  23 Eylül 2022 Cuma gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Blockchain Birliği İcra Direktörü Kristin Smith, ABD tarafından çıkartılacak dijital dolar konusundaki endişelerini dile getirdi. Dijital doların, bankaları, kredi kuruluşlarını ve diğer finansal kurumları yerinden edip etmeyeceği yönünde tartışmalar hız kazandı. 

  Tornado Cash yaptırımları yüzünden kodları bloke eden GitHub, Tornado Cash üzerindeki yasağı kaldırdığını duyurdu. Microsoft’un sahibi olduğu şirket salt okunur modda kullanıcılara kodu açıp okuma imkanı sundu.

  Singapur'un en büyük bankası DBS Group Holdings, müşterilerine kripto para alanında yeni hizmetler sunacağını açıkladı. DBS Hazineleri bölümüne ait 100 bin yatırımcısı için kripto alım-satım hizmetlerine erişimi genişleten bankanın bu hamlesi sektör açısından olumlu karşılandı. 

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC-XRP davasının XRP lehine sonuçlanacağı yönünde açıklamalar yaptı: “Davanın gerçekleri tartışmalı olmadığı için davanın jüri önüne gitmeyeceğine inanıyorum. Burada esas olarak ihtilaf konusu gerçeklerle ilgili bir ihtilaf değil, kanunun uygulanmasıdır.”

  Deneyimli kripto analisti Michaël van de Poppe, LINK coindeki alım fırsatına dikkat çekti: “6-8 dolar arasındaki bir seviye LINK satın alınması için doğru zaman ve ömürlük bir fırsat.” 

  İtalyan futbol devi AC Milan, NFT oyun platformu olan MonkeyLeague ile ortak oldu. NFT’ler MagicEden adlı NFT pazar yerinde 6 Ekim‘de alıcısıyla buluşacak.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsa verilerine göre BTC yüzde 1.79 kayıpla 18.593 dolarlı seviyelere kadar geriledi. ETH, BNB ve ADA coin fiyatlarında ise yatay yönlü ufak hareketlilikler takip ediliyor. Volatilitenin yüksek olduğu altcoinlerden SOL düşüşle yatırımcısını üzerken DOGE ise yüzde 1.57 artışla sevindiriyor. Günün en fazla değer kazanan popüler altcoini yüzde 9.47 artan XRP olarak dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle