Kripto Para

Elon Musk düğmeye bastı, Twitter’ı tamamen almak istiyor!

  Geçtiğimiz hafta Twitter’da %9,2’lik hisse alarak Twitter’ın en büyük hissedarı konumuna gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bu kez de Twitter’ı tamamen satın almak üzere harekete geçti. 300 milyar dolarlık serveti bulunan Musk, hisse başına 54,20 dolarlık teklifte bulundu.

  2021 yılı başlarından itibaren, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla dünyanın en çok konuştuğu isimlerden biri haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, özellikle de Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarıyla kripto para piyasalarında etkin biri isim halini aldı. Dünyanın en zengin insanı unvanına sahip olan Musk, geçtiğimiz hafta Twitter’da %9,2’lik hisse satın alarak Twitter’ın en büyük hissedarı konumuna gelmişti. Bu hamlesi ile piyasayı hareketlendiren Musk, bu kez de Twitter’ı tamamen satın almak üzere harekete geçti.

  Elon Musk’tan Çılgın Teklif

  Elon Musk Twitter’da 2,89 milyar dolar karşılığında %9,2’lik hisse satın aldıktan sonra Twitter’ın yönetim kuruluna davet edilmişti. Başta teklifi kabul eden ve ardından vazgeçen Musk, daha sonra hissedarların kendisine açtığı dava ile karşılaşmıştı. Musk bu kez de Twitter’ı tamamen satın almak için düğmeye bastı. Ünlü CEO, Twitter’ı tamamen satın almak için, Twitter yönetim kurulu başkanı Bret Taylor’a yazdığı mektupta Twitter hisseleri başına 54,20 dolar verme teklifinde bulundu.

  Musk Değerlenen Hisseleri Hatırlattı

  Musk söz konusu mektubunda ayrıca nakit ödeme teklifinde de bulundu. Twitter’ın tümünü almak isteyen Musk, teklifinin reddedilmesi durumunda ise bir hissedar olarak pozisyonunu yeniden değerlendireceğini ifade etti. Bir diğer yandan Musk, Twitter’da şu an hisse fiyatlarının yatırım yapmaya başladığı günden %54 oranda ve yatırımının resmen açıklandığı günün bir öncesindeki günden de %38 daha değerli olduğunu dile getirdi.

  Musk Kurula Girseydi Yüzde 14,9’dan Fazla Hisse Alamazdı

  4 Nisan tarihinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) raporu ile 14 Mart tarihinde Twitter’da hisse satın aldığı resmen ortaya çıkan Musk, bu gelişmeden bir hafta sonra yönetim kuruluna davet almıştı. Eğer Elon Musk öncesinde kabul ettiği ve ardından vazgeçtiği bu teklifi kabul edip kurula girseydi, Twitter’da %14,9’dan fazla hisse satın alamayacaktı. ABD’de geçtiğimiz hafta yapılan bir ankette Musk’ın %9,2’lik Twitter hisseleri ile yetinmeyip daha fazla hisse alacağını belirten katılımcıların sayısı oldukça fazlaydı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle