Kripto Para

BTC balinalarından piyasaya mesaj var!

  Kripto para piyasaları Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde kafa karıştıran sinyaller vermeye devam ediyor. Büyük ölçekli yatırımcılar piyasanın hareketliliğinde aktif rol oynamaya devam ederken, Santiment verileri balinaların alım yapmaya başladığını ortaya koyuyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) haftalardır 35 bin dolar etrafında fiyatlanarak yukarı yönlü bir hareketlenme adına mücadele vermeye devam ediyor. Haliyle bu grafikler de uzun süredir yatırımcıları test ediyor. Piyasada yatırımcılar test edilmeye devam ederken birçok zararına satış da görüldü. Zira karışık sinyaller hala sonlanmış değil. Ancak analistler, Bitcoin’in artık yönünü net şekilde belirlemek üzere yola çıkabileceği konusunda fikirlerini ortaya koyuyor.

  Santiment Verilerine Göre Balinalar Alıma Başladı

  Kurumsallar ve büyük ölçekli yatırımcılar piyasada birçok girdiyi ve çıktıyı hesaba katarak stratejik hamleler ile yatırım ya da satış yapar. Fakat balinalar ise piyasalarda yalnızca bir etkene bakarak hareket eder. Balinalar yıllardır arz ve talebe bakarak yönlerini belirler ve yıllardır balinalar her zaman en kazançlı çıkan grup oldu. Son balina hareketleri de piyasanın gidişatı adına olumlu sinyaller veriyor.

  Bitcoin’in mücadele verdiği sırada önce 31 bin dolar seviyesine gerilemesi, ardından %10’un üzerinde değer artışı yaşaması Temmuz ayı için umutları da artırdı. Bitcoin’in son 3 aylık verileri yatırımcıları yıpratmış olabilir ancak analistler artık bu zorlu sürecin tersine dönebileceğini ifade ediyor. Son olarak Santiment tarafından yayınlanan grafiklerde balinaların satın alma pozisyona geçtiği görülüyor.

  Balina Sayısı Mayıs’tan Bu Yana İlk Kez Bu Seviyeye Sıçradı

  Santiment verilerine göre 2 Temmuz tarihinden bu yana bakiyesinde 1.000 ile 10 bin arasında BTC bulunan balina cüzdanların sayısında çok ciddi keskin artışlar yaşandı. Bu, balinaların 31 bin 34 bin dolar arasını dip bölgeler olarak değerlendirdiğine işaret ediyor. Mayıs ayından bu yana balina hesapları ilk kez 1.922’ye yükseldi. Bu ani ve sert yükseliş, balinaların bir fırsat gördüğünü gösteriyor.

  Scott Melker Konuyu Değerlendirdi

  Yakın zamanda konuya ilişkin videolu paylaşımda bulunan ünlü analist Scott Melker, bununla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin balinalarının tekrar hızlı şekilde alım pozisyonuna geçtiğini görmek son derece umut verici ve güzel. Kesinlikle onları karşınıza almak istemezsiniz. Küçük yatırımcıların da balinalarla birlikte hareket etmesi, kendi yararlarına olacaktır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle