FIO Protocol Nedir? FIO Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Bu yazımızda kripto para dünyasında pratik uygulamalara erişimi mümkün kılan FIO Coin hakkında bilgiler sunacağız. FIO Coin nedir, nereden, nasıl alınır, proje amacı ve geleceğine yönelik fiyat tahmini nedir, avantajları, dezavantajları neler sorularına yanıt arayacağız.

  FIO Protocol Coin Nedir?

  FIO Protocol Coin, kripto para cüzdanlarına, ödeme işlemcilerine ve borsalara ulaşılabilen FIO Protocol ağının kripto para birimidir. Merkezi olmayan uygulamaların birbirine bağlanmasını sağlayan bir katman olan FIO Protokol’da FIO Coin ile işlem yapılır. Blok zincir genel adreslerini aynı anda görmek ve birden fazla kripto parayı aynı anda yönetmek için oluşturulan FIO adresleri, FIO Coin sahipliği kapsamında oluşturulur. FIO Coin aynı zamanda şifreli ve uygulama içi kredi alım taleplerini iletmeye imkan sağlayan bir blockchain ağıdır.

  FIO Whitepaper

  FIO Protocol projesinin amacı yatırımcılar için tek bir hesap üzerinden borç alma, borsa yatırımına katılım, birden fazla kripto parayı saklama avantajını sunmaktır. Diğer bir ifade ile blok zincir ile ilişkili birçok işlemin aynı hesap üzerinden yapılabilmesi mantığı projenin temel mantığıdır. Proje aynı zamanda FIO hesaplar üzerinden fatura veya sipariş kartı gibi yapılandırılmış verilere metaları ekleme olanağını sunar. Proje hakkında diğer bilgileri, şuradaki resmi sitesinden öğrenebilirsiniz.

  FIO Coin Yorum

  FIO Protocol Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, müşteri hizmetlerinden destek alma imkanına sahip olduklarını açıklıyorlar. Tek bir FIO hesap üzerinden çoklu işlem yapmayı tercih eden yatırımcılar bir sorunla karşılaştıklarında kripto gönderme ve alma hatalarını müşteri hizmetlerinin çözdüğünü açıklamışlar. Kullanımı zor kullanıcı akışlarını takip etmek yerine otomatik kullanıcı modlarını FIO Coin ödemelerle devreye alabildiklerini belirtmişler.

  FIO Coin Geleceği

  FIO Protocol Coin geleceği hakkında tahmin yapan analistler, FIO Coin’in kısa vadede değer kazanımı gerçekleştirebileceğini düşünüyorlar. Analistlere göre, FIO Coin fiyatı, 2021 sene sonunda 0.30 dolar ile 0.40 dolar bandı arasında dalgalanabilir. 2021 yılı Eylül ayında ise fiyatın 0.25 dolar düzeyinde olabileceğini belirttiler.

  FIO Coin Fiyatı

  An itibari ile 1 FIO fiyatı %fio-protocol+try% TL. Döviz cinsinden ise %fio-protocol+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, FIO 24 saatte %fio-protocol+yuzde%.

  FIO Coin fiyatı her kripto parada olduğu gibi kripto para piyasasının volatilitesinden etkilenerek anlık değişime uğrar. FIO Coin, yatırımcıların alım taleplerine bağlı şekillenen arz miktarını ve olumlu-olumsuz gündem maddelerine göre de farklı fiyatları tabloya yansıtır. Bu yüzden anlık fiyat takibi yapılmadan alım-satım kararı verilmemelidir.

  FIO Protocol Coin Nereden Alınır?

  FIO Protocol alınan yerler, Binance, Liquid, AscendEX (Bitmax) kripto para borsası platformlarıdır. İnternetten kolaylıkla erişim sağlanan bu borsalarda hesap sahibi olanlar FIO Coin pariteleri ile kripto para ticareti yapabilirler.

  FIO Nasıl Alınır?

  FIO Coin almak için izlenen aşamalar şu şekildedir:

  • 1. Adım: FIO Coin’in işlemde olduğu Binance, Liquid, AscendEX (Bitmax) kripto para borsalarından herhangi birine erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Borsanın hesap oluşturma sekmesine giriş ardından KYC işlem adımları tamamlanarak, hesap açılışı gerçekleştirilmelidir.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba ise yatırım amaçlı para transferi yapılmalıdır.
  • 4. Adım: Para yatırma işlemi ardından borsadan “kripto al“ sekmesini seçerek, FIO Coin paritesinin yer aldığı satın alma sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Satın alma işlem sayfasındaki anlık fiyat üzerinden veya daha uygun fiyat girişinden alım emri verilir.
  • 6. Adım: Satın alınan FIO Coin miktarı hesaba bağlı sanal cüzdanda veya güvenlik açısından daha üstün olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Aşamaların doğru biçimde izlenmesi ardından satın alma başarıyla tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  FIO Coin avantajları:

  • Tek Hesaptan Yönetim ve İşlem: FIO Coin sahipleri FIO hesap edinerek borsalara erişim, staking, kripto para saklama, transfer işlemlerini ve daha fazlası bu hesap üzerinden yapabilirler.
  • İşlem Hızı: FIO Coin sahipleri hem cüzdanlar arası transferde hem de kripto para takasında düşük bekleme süresi ardından emir onayını alır ve zamandan tasarruf sağlarlar.

  Dezavantajları Ne?

  FIO Coin dezavantajı:

  • Teknik Kullanıcı Akışı: FIO Coin ile oluşturula FIO hesaplardan tüm işlemlerin aynı anda yönetilebiliyor olması kullanımı zor ve biraz karmaşık kullanıcı akışlarını ortaya çıkarır. AncaK FIO Coin ödemesi ile devreye sokulabilen otomatik akışla bu zorluk ortadan kaldırılır.
  • Saldırı Riski: FIO Coin borsalara bağlı sanal cüzdanda saklandığında, borsaya gelebilecek bir saldırı FIO Coin bakiyesinin de risk altına girmesine sebep olabilir. Ancak çevrimdışı modda saklama sunana donanım cüzdanda saklama bu riski önler.

  Sonuç

  FIO Coin yatırımcılara FIO ağındaki imkanlardan yararlanma hakkını veren kripto para birimidir. FIO sahipliği olan bir kişi birden fazla işlemin aynı noktadan yapılmasına izin veren FIO Hesapları ücretsiz oluşturabilir. Analistlerce 2021 yılında değerlenebileceği düşünülüyor. Kendi başına bir coin olan FIO Protocol, 2021 boğasında etkili bir performans göstermiştir. 2021’de yatırımcıların ilgisini çeken FIO bakalım önümüzdeki yıllarda nasıl bir performans sergileyecek, göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle