BTC fiyatı ABD enflasyon rakamları ile artabilir

  ABD Merkez Bankası’nın (FED) enflasyon risklerini göz ardı etmesi yatırımcıların kafalarını karıştırıyor. ABD’de görülebilecek enflasyon beklentisinin Bitcoin (BTC) fiyatına olumlu yansıyacağı düşünülüyor…

  Kripto para topluluğu, ABD’de beklenen enflasyon artışının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin piyasasına nasıl yansıyacağını merak ediyor. Finans programı sunucusu ve hisse senedi analisti Jim Cramer, bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyon tehlikesi yaşayan ABD’li yatırımcılara seslenen Cramer, Bitcoin’e olan ilgiden bahsetti.

  Televizyon programında Bitcoin destekçisi Anthony Pompliano ile dikkat çekici bir söyleşi gerçekleştiren Cramer’ın açıklamaları yakından takip edildi. ABD’nin Zimbabwe benzeri bir enflasyon yaşama potansiyeline değinen ünlü hisse senedi analisti, yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu: “Zimbabwe de bu şekilde harap oldu, “harap” derken gerçek anlamıyla kullanıyorum. Onlar da çok paraları olduğunu düşündüler. İşin sonunda o kadar paraları olmadığı ortaya çıktı.”

  ABD’de Enflasyon Beklentileri

  ABD hükümetinin dört trilyon dolar bastıktan sonra herkesin çok paraya sahip olmasının bir önemi kalmadığını belirten Cramer’ın bu açıklamaları kripto para basınında yer aldı. Zimbabwe’de yaşanan yüksek enflasyon riskinden en az etkilenenlerin altın yatırımcısı olduğunu ifade ederek ABD için çözümün Bitcoin olabileceğini söyledi. Bitcoin’in altın gibi enflasyondan koruyucu bir özelliğinin bulunduğunu ifade etti.

  Altın yatırımına özellikle son dönemde sıcak bakmadığını açıklayan analist, bu sebeple Bitcoin’i tercih ettiğini vurguladı: “Altın çok fazla değişime tabi. Madencilik sorunları var. Açıkça birçok durumda başarısız olabilir.” Kripto para uzmanları, ABD’de ortaya çıkan enflasyon beklentilerinin kripto para piyasasına olumlu yansıyacağını düşünüyor.

  Bitcoin Fiyatı Yükseliş Gösterebilir

  Kurumsal yatırımcıların, enflasyon riski karşısında Bitcoin’e olan ilgileri giderek artıyor. Bu durumun Bitcoin fiyatına da olumlu yansıyıp yükseliş hareketini destekleyebileceği ifade ediliyor. Enflasyon risklerinin daha belirgin hale geldiği durumda arzı sınırlı varlıkların değerinde yükseliş beklendiği için Bitcoin fiyatının da 100 bin dolar hedefine yaklaşacağı öngörülüyor. Yatırımcılar enflasyon riskine karşı en iyi değer saklama aracı olarak Bitcoin alternatifini değerlendirmeye sıcak bakıyor. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle