Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 17 Mayıs 2021

  Bitcoin (BTC) fiyatı haftaya negatif görünümde başlarken, önde gelen kripto para birimlerinin hemen hemen hepsinde gerilemelere neden oldu. Kripto para yatırımcıları düzeltme hareketinin daha sert bir hale gelmesinden endişe duyarken piyasayı etkileyen haberleri de yakından takip etti.

  17 Mayıs Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para sektörü hakkında konuşmak için ABD’li senatörlerle bir araya geldi. Bu gelişme özellikle ABD’de kripto para regülasyonları için atılan önemli bir adım olması sebebiyle sektörde büyük ilgi gördü. Armstrong, görüşmelerde pozitif, açık fikirli ve şüpheli yetkililer ile karşılaştığını söyledi.

  Tesla’nn elindeki bütün BTC’leri satabileceğine dair bir gönderiye verdiği yanıt veren Elon Musk, piyasadaki gerginliği bir nebze olsun yumuşattı. Bitcoin yatırımcılarının korkulu rüyası haline gelen ünlü milyarder, Tesla’nın henüz hiç Bitcoin satmadığını söyledi. Ancak kripto para yatırımcılarının her an satışların gelebilmesi ihtimaline karşı hala endişeli olduğu gözlemlendi.

  Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, piyasadaki düşüşe rağmen Ethereum fiyatının uçuşa geçeceğini yineledi. Kripto para yatırımları ile ünlü milyarder, ETH fiyatı düştükçe birikimlerine yenilerini eklemeye devam ettiğini söyledi. Öte yandan Novogratz'ın kripto para şirketi Galaxy Digital’in raporu BTC elektrik tüketiminin geleneksel bankacılık sistemine göre daha az olduğunu ortaya koydu. 

  Köpek temalı kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) fiyatındaki düşüşten sonra, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, elinde kalan SHIB coin’lerinin yüzde 90’ını yakmaya karar verdi. Buterin, yaptığı bağışlar ile birlikte piyasada 410 trilyondan fazla SHIB’i de imha etmiş oldu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Bu gelişmelerin ışığında lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki düşüş hareketi devam etti. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatındaki yüzde 8.79 oranındaki düşüşün ardından 44.107 dolar seviyesinden işleme devam ediliyor. Altcoinlerde Ethereum fiyatında da benzer bir kayıpla 3.347 dolar görülüyor.

  Son dönemde hızlı yükselişleri ile gündemden düşmeyen Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) fiyatlarında yüzde 10 oranında kayıp yaşanıyor. Piyasadaki düşüşten en az olumsuz etkilenen kripto para projesi yüzde 5 oranıyla Dogecoin (DOGE) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle