Kripto Para

Twitter kurucusundan BTC açıklaması

  Bitcoin’e olan desteği ile son günlerde adından sık sık söz ettiren Jack Dorsey, kripto para yatırımcılarından tepki topladı. Sattığı tweeti Bitcoin’e çevireceğini ve yardım kuruluşuna bağışlayacağını açıklayan Dorsey, Ethereum yatırımcılar tarafından eleştirildi.

  Bitcoin maksimalistleri arasında gösterilen Jack Dorsey, son dönemde kripto para piyasasının en çok konuşulan isimlerinden biri. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Twiter’ın ve popüler ödeme platformu Square’ın yöneticiliğini yapan Dorsey, bu platformlar üzerinden Bitcoin’i destekliyor. Twitter’a Bitcoin emojisinin gelmesi ve Square platformunun yaptığı Bitcoin yatırımının arkasındaki isim olarak bilinen Dorsey, son hamlesi ile kripto para piyasasında tartışma yarattı.

  Jack Dorsey’in uzun zamandır Bitcoin destekçisi olduğu bilinmekle beraber ünlü CEO’nun son hamleleri bazı yatırımcılardan alkış alırken, bazı yatırımcılardan ise eleştiri topladı. Twiter’daki ilk tweetini satışa çıkaran Dorsey, bu miktarı Bitcoin’e çevireceğini ve yardım kuruluşuna bağışlayacağını açıklamıştı.

  Dorsey sattığı tweeti Bitcoin’e çevireceğini açıklamıştı

  Jack Dorsey geçtiğimiz günlerde Twiter’ın ve kendisinin ilk tweetini satışa çıkarmıştı. Ünlü CEO ilk tweeti NTF haline getirerek 2.5 milyon dolara sattı. Dorsey bu satıştan aldığı parayı ise Bitcoin’e çevireceğini ve Afika’daki yardım kuruluşlarından birine bağışlayacağını açıklamıştı. Tweet satışa çıkmasının ardından finans dünyasındaki birçok ünlü isimden talep geldi. Satış için rekabet edenlerin arasından ise Türk asıllı Sina Estavi, ilk tweetin yeni sahibi oldu. Tweetin satılmasının ardından 2.5 milyon doları Bitcoin’e çevireceğini açıklayan Dorsey, Bitcoin yatırımcılarının takdirini topladı. Bununla beraber Ethereum yatırımcıları ise olaya tepkili yaklaştı.

  Ethereum yatırımcılarından Dorsey’e eleştiri geldi

  Bitcoin madenciliği son dönemlerde fazla elektrik kullanımına neden olduğu ve karbon salınımını arttırdığı gerekçesi ile başta Ethereum olmak üzere diğer kripto para yatırımcıların eleştiri alıyor. Dorsey’in Bitcoin üzerinden yaptığı son hamle ise bu nedenle Ethereum yatırımcıları tarafından tepki topladı. Konu ile ilgili yorum yapan Sacha Saint-Ledger, Dorsey’in Bitcoin alımı yapmasının karbon ayak izini arttıracağını, Bitcoin yerine Ethereum alımı yapabileceğini belirtti. Bitcoin’in ekolojiye zarar vermesi ile ilgili daha önce Microsoft’un kurucusu Bill Gates de eleştirel yorumlarda bulunmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle