Kripto Para

Finans uzmanı Jim Cramer 3 altcoin için olumsuz konuştu

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden Jim Cramer, altcoin projelerini hedefine almaya devam ediyor. Cramer son röportajında kripto paralarla ilgili olarak mevcut koşullarda negatif olunması gerektiğini söyledi…

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik ortamı, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kripto şirketlerinin içinden geçtiği bu zor dönemde kripto para birimleri de olumsuz fiyatlamalarla karşılaşıyor. Piyasada yükseliş bekleyen yatırımcıların tepkisini çeken açıklamalarda bulunan isimler arasına son olarak Jim Cramer katıldı. 

  CNBC’nin “Mad Money” programının sunucusu ünlü finans gazetecisi Jim Cramer, kripto para piyasasına yönelik açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Tecrübeli finansçı, şu anda kripto paralara karşı negatif bir tavır olması gerektiğini söylerken bazı altcoin projelerini hedefine aldı. Cramer, popüler altcoin projeleri arasında yer alan DOGE, XRP ve LTC hakkında olumsuz yorumlar yaptı. 

  Bu Altcoinler Silinip Gidecek

  Dogecoin, XRP ve Litecoin yatırımcılarını kızdıran açıklamalarda bulunan Mad Money” programının sunucusu bunların 80 milyon dolar değerinde Bitcoin dışı varlık olduğunu söyledi. Ünlü finans uzmanına göre bu altcoinler piyasadan silinip gitmeye mahkum: “Bence kripto konusunda negatif olmalısınız. Ben XRP, DOGE ve LTC’de negatifim çünkü bunları satın alacak kimseyi göremiyorum. Bu, silinip gitmeye mahkum 80 milyar dolar değerinde Bitcoin dışı varlık demek.”

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği isimlerden Cramer, daha önceki açıklamalarında benzer ifadeler kullanmıştı. Ünlü finans gazetecisi, XRP, DOGE ve SOL hakkında “devasa dolandırıcılar” tanımını yapmasıyla altcoin topluluğunun tepkisini çekmişti. Finans uzmanı, hisse senetlerinin dijital varlıklardan daha iyi bir yatırım aracı olduğunu düşünüyor. 

  Sadece BTC ve ETH Destekliyor

  Bitcoin ve Ethereum haricindeki kripto para birimlerini sürekli olarak eleştiren Cramer 2020 yılında Bitcoin fiyatı 12.000 dolarken yatırım yaptığını açıklamıştı. Bu dönemde ETH yatırımları olduğu da bilinen Jim Cramer, sonraki süreçte boğa piyasasında varlıklarının tamamını sattığını söylemişti. BTC ve ETH’den elde ettiği kazancı bir çiftlik ve tekne satın almak için kullandığını söyleyen Cramer, artık kripto paralar eskisi kadar sıcak bakmadığını belirtti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle