FEG Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Yatırımcılar için teşvik sunan FEG Token projesi hakkında cevabı merak edilen birçok soru bulunuyor. Bu yazımızda DeFi ile ilişkili FEG Token nasıl alınır, nedir, avantajları ve dezavantajları neler, analistlere onun geleceğinde ne görüyor sorularına yanıt vermeye çalışacağız. 

  FEG Token Nedir?

  FEG Token, ERC-20 ve BSC tabanlı bir token olarak bilinir. FEG Token, FegX isimli merkezi olmayan ve kendi projesinin bir parçası olan kripto para borsasında avantajlı koşullarda işleme giren bir kripto para birimidir. FEG Token ile yapılan her işlem bazında, kripto para sahiplerine %1 oranında kazanç dağıtılır. FEG Token, bu yol ile yatırımcılara teşvik sağlayan ve toplam arzı zamanla azaltmakta olan bir blockchain projesidir. FEG Token, 2021 yılında Reflect Finance (RFI) projesinden çatallanarak oluşturulmuştur. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  FEG Token projesinin amacı, hem Binance Smart Chain hem de Ethereumda blok zincirleri üzerinde çalışabilen, merkezi olmayan finans ağını yaratmaktır. Bu ağda çalışabilen token’ın oluşturulması ve üzerinden işlemlerin sağlanması hedeflenmiştir. Projenin diğer amacı DeFi için aşamalı, güçlü ve güvenlik ihlali kabul etmeyen bir sistemi kurmaktır. FEG Token projesinde her alım-satım işlemi başına yatırımcılara belirli oranda ödül dağıtımı amaçlanmıştır. Projenin diğer özelliklerini şu adresteki adresindeki Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz. 

  FEG Token Yorum

  FEG Token hakkında analistlerden ve yatırımcılardan gelen yorumlarda, FEG Token’ın DeFi’de ihtiyaç duyulan ilerlemeyi sağlayabilecek bir kripto para birimi olduğu belirtiliyor. Yorumlarda, FEG Token ve proje platformu birleşiminin, şimdiye kadarki en sağlam DeFi ekosistem bölümünü sunduğu belirtilmiş. Yorumlarda, FEG Token projesinde DeFi çalışma şeklini tamamen yeniden şekillendirmeye odaklanan bir proje yapısının hakim olduğu açıklanmış. 

  FEG Token Geleceği İçin Neler Söyleniyor?

  Analistler FEG Token’ın geleceğinde fiyat artış olasılığının var olduğundan söz ediyorlar. Analistler, FEG Token’ın 2021 senesi Mayıs ayını fiyatını yükselterek tamamlayabileceğini açıkladılar. FEG Token fiyatının ise 0.0000000115 dolar ile 0.000000120 dolar bandı arasında şekillenebileceğini aktardılar. Analistler 2021 senesi Ağustos ayı sonrasında FEG Token fiyatının 0.000000140 dolar ile 0.000000145 dolar bandı arasında olabileceğini açıkladılar. 

  FEG Token Nasıl Alınır?

  FEG Token alırken atılacak adımlar:

  • 1. Adım: FEG Token, Gate.io, Uniswap, PancakeSwap, 1inch Exchange borsalarında işlem listesinde yer alır. Borsalar arasından herhangi birine giriş sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Giriş yapılan borsada hesap oluşturulmalı ve işlem sırasında gelen kimlik doğrulama adımları tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Açılan borsa hesabına “para yatır“ sekmesinden yardım alınarak belirli tutarda para yatırılır.
  • 4. Adım: Borsadan FEG Token paritesinin görüntüleneceği satın alma işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Bu bölümde görüntülenen en güncel fiyattan tercih edilmesi halinde ise daha uygun fiyat girişi üzerinden FEG Token alım emri girişi yapılır.
  • 6. Adım: Emir onayı ardından hesapta görülen FEG Token miktarı sanal cüzdanda saklanabilir. Diğer yandan daha yüksek güvenlik sunana donanım cüzdana da aktarılabilir.

  Adımların doğru bir biçimde izlenmesi ardından FEG Token alımı başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  FEG Token avantajları:

  • Ödül Dağıtımı: FEG Token alım satım işlemlerinde %2 oranında işlem ücreti kesintisine tabi olunur. Ancak bu miktarın %1’lik kısmı tekrar token sahiplerinin cüzdanlarına yollanır. Her bir işlem başına %1 ödül alınır.
  • Pasif Gelir: FEG Coin sahipleri çevrimiçi cüzdanlarında belirli vadede token kilitleyerek yani stake ederek, pasif gelir elde etme şansına sahiplerdir.
  • Kredi Alımı: Geleneksel bankacılık hizmetlerinden kredi alamayanlar, ağda FEG Token sahiplerinden borç alma şansına sahiplerdir.
  • Düşük Masraf: FEG Token kripto para cüzdanları arasında sınır ötesine transfer edilebilir. Bu transfer ise işlem ücretsiz yapılır. Alım-satım işleminde ise işlem ücreti sadece %2’dir. 

  Dezavantajları Ne?

  FEG Token dezavantajları:

  • Hız Düşmesi: FEG Toke, ERC-20 tabanlı olduğu için Ethereum ağından destek ile çalışır. Proje hızı amaçlasa da Ethereum ağındaki işlem yüküne bağlı olarak, belirli dönemlerde emir onayları için uzun bekleme süreleri açığa çıkar. 
  • Düşük Erişilebilirlik: FEG Token sadece 4 farklı kripto para borsasında listelenmiştir. İşlem hacmi geniş küresel borsalarda yer almadığından onunla her alanda işlem yapmak mümkün olmaz.
  • Saldırı Riski: FEG Token, her kripto para birimi gibi sanal cüzdanda ağsa gündeme gelebilecek saldırı ihtimalleri ile karşı karşıyadır. Riskleri ortadan kaldırmak için soğuk cüzdanda saklanması önerilir.

  Sonuç

  FEG Coin, Reflect Finance (RFI) projesindeki çatallaşma ardından piyasa çıkan bir varlıktır. DeFi ekosisteminde yer alan FEG Token, merkeziyetsiz finansal işlemler büyük rol oynar. Analistler onun 2021 senesinde değerlenebileceğini tahmin ediyorlar. FEG Coin beklenen fiyat performansını gerçekleştirebilirse, 2021’de yatırımcılar için yeni fırsatlar sunabileceğe benziyor.

  Ödül dağıtım sistemi ile yatırımcıları kendisine çekmeye çalışan FEG max arzı bulunmayan bir kripto para. Bu açıdan yatırımcıların dikkatle takip etmesi gereken bir proje.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle