Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 31 Aralık 2021

  2021 yılının son işlem gününde kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yeniden toparlanma sinyalleri görülürken, altcoinlerde ise hareketli anlar yaşanıyor.

  Yılın kapanışında pozitif yönde olmaya çabalayan kripto paralarda son durum yakından takip edilirken, 31 Aralık 2021 Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Yatırımcıların yakından takip ettiği Dijital varlık yatırım şirketi Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead, ilk 10 listesinde yer alan kripto paraları yorumladı. Bunlar arasında 2 kripto para birimine dikkat çeken Morehead, Polkadot’un (DOT) 2022’nin ilk üç ayında ilk merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünü başlatacağını söyledi. Terra için “2022’de en umut verici kripto paralardan biri” yorumunu yaptı. 

  Güney Kore hükümeti, Apple ve Google’a oyna-kazan (P2E) oyunlarını ilgili uygulama mağazalarından kaldırmaları gerektiğini söyledi. Yetkililer, Apple ve Google’ın, NFT mobil oyunlarını uygulama mağazalarından kaldırmasını talep etti.

  Afganistan İslam Emirliği, Çinli iş adamları ile Afganistan’da Bitcoin ve diğer kripto paraların nasıl uygulanabileceğine, uygulama alanı bulunup bulamayacağına dair görüşmeler yaptı. Yetkililer, yakın zamanda Taliban yönetimindeki Afganistan’da kripto paraları kullanmaya başlayacak. 

  DeFi sektöründe öne çıkan Umee, kripto varlık alım satım platformu Coinlist üzerinde gerçekleşen bir satışla 32 milyon dolar fon topladı. Proje, daha önce Polychain ve Coinbase gibi yatırımcılardan 6.3 milyon dolar yatırım almıştı.

  XRP ve SEC davasını ne zaman biteceğini yorumlayan avukat Jeremy Hogan dikkat çeken açıklamalarda bulundu. XRP yatırımcılarını heyecanlandıran avukat, “Nisan benim en iyi tahminim. En kötü senaryoda bile yazı geçeceğinden şüpheliyim” ifadelerini kullandı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatı yüzde 1’e yakın yükseliş hareketiyle 48 bin dolar civarında işlem görüyor. Altcoinlerde lider ETH yüzde 1.35 değer kazanırken BNB, ADA ve XRP fiyatlarında pozitif sinyaller görülüyor. En değerli ilk 10 kripto para içinde DOT düşüşüyle yatırımcılarını üzerken LUNA yüzde 3.40 artışla yatırımcıları sevindiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle