Kripto Para

2016’daki tweet onu Ethereum Name Service’ten kovdurdu!

  Ethereum Name Service (ENS) topluluk sorumlusu yöneticisi olan Brantly Millegan, eski yıllarda Twitter üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımın yeniden gündeme gelmesi ile birlikte işinden oldu. Millegan’ın paylaşımları sonrası, ENS üyeleri arasında yapılan oylamada Millegan’ın görevden alınması için %75 oranda oy çıktı.

  Ethereum Name Service (ENS) en temel tanımda bir adlandırma hizmetidir. ENS; cüzdan adresleri, hash’ler ve makine ile okunabilir diğer tanımlayıcılar için bu hizmeti sunar. ENS, okunması oldukça zor veri dizinlerini çok daha kolay şekilde okunabilir adreslere dönüştürür. ENS, web sitelerinde kullanılan “Alan Adı Hizmetine” (DNS) benzer bir hizmet sunar. Her ne kadar protokolün isminde “Ethereum” olsa ve her adlandırmanın sonunda “.eth” ibaresi olsa da ENS birden fazla kripto para adresine, birçok hash’e ve diğer birçok bilgiye eklenebilir.

  Kripto para piyasalarının yakından takip ettiği ENS’de topluluk sorumlusu yöneticisi olan Brantly Millegan, 2016 yılında Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımdan dolayı görevinden alındı. ENS, Millegan’ın görevden alınmasını oylama kararı ile aldı. Görevinden alınan Millegan, yaptığı açıklamada ENS DAO’nun tüzel kişiliği olan True Names Ltd şirketinin operasyon yöneticisi olarak görevine devam edeceğini dile getirdi.

  6 Yıl Önceki Paylaşım Millegan’ı Görevinden Etti

  Millegan’ın ENS’deki görevinden alınmasına neden olan söz konusu Twitter paylaşımı 2016 yılında yapılmıştı. Millegan’ın yıllar önceki bu paylaşımında “Homoseksüeller kötüdür. Cinsiyet değişimi diye bir şey yoktur. Kürtaj cinayettir ve gebelik kontrolü de sapıklıktır” ifadelerine yer verdiği ortaya çıktı. 6 yıl önce atılmış olan bu tweet, kripto topluluklarında yer alan dikkatli Twitter kullanıcıları tarafından retweet edilerek yeniden gündeme getirildi. Daha sonra Millegan’ın ENS’deki görevine son verildi.

  Millegan, Katolik Olduğu İçin Bu Görüşleri Savunduğunu Belirtti

  Görevden alma ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, Millegan’ın 6 yıl önce paylaştığı görüşlerini bir Twitter Space etkinliğinde bir kez daha savunduğu da belirtildi. Açıklamaya göre Millegan yıllar önceki başka bir paylaşımında, görevden alınmasına neden olan görüşlerini “dünyanın en çok takip edilen dini mezhebi olan Katolikliğe inandığı” için bu fikirleri savundu. Açıklamalar sonrasında Uniswap Labs CEO’su Hayden Adams da tartışmalara dahil oldu ve Millegan’ın sözlerinin DeFi ve Web 3.0 mantalitesine de ters düştüğünü belirtti. Ardından ENS de Adams’ın fikrine katıldığını belirtti.

  Millegan İçin ENS Yaptırımlara Devam Edecek

  ENS tarafından gelen yazılı açıklamada, Millegan’a daha fazla disiplin soruşturması açılabileceği ve onun topluluktan en kısa süre içinde tamamen atılması da dahil olmak üzere birçok yaptırımın uygulanabileceği belirtildi. Açıklamada Millegan’a yönelik bu yaptırımlara yine ENS topluluğunun karar vereceği de ifade edildi. Ayrıca açıklamada, Millegan’ın şu anda görevine devam ettiği True Names Ltd. şirketinden de atılabileceği belirtildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle